Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy van ez a Dr. Strangelove...

Hogy van ez a Dr. Strangelove végével?

Figyelt kérdés

SPOILER!

A Dr. Strangelove végén vannak fura dolgok, amiket nem értek.

Először is, a robbanás előtt Strangelove feláll, és meglepődik, hogy tud járni. Ebben ugye megint előjön, hogy ő náci, az érthető (hogy ugye náci volt stb.), viszont miért fontos ez, hogy tud járni? Hogy lehetséges ez egyáltalán? Azért a filmben minden lehetséges volt ezen kívül (még ha nem szatirikusan is, de teljesen elképzelhető volt benne minden), de ez olyan meseszerűnek hat. Továbbá, mi volt a terve, amit mondott? Vagy ez mindegy? :D

Másodszor pedig a robbanás. Felrobban a világ stb., tisztasor. A film végén "röhögtem" is, hogy itt tervezgetik, hogy hogyan építenek bunkereket, kiket védenek meg stb., erre a bomba robban, és bimm, vége mindennek. Viszont a wiki szerint: "a film végén atombombákat látunk felrobbanni és ezzel kezdetét vesz a bunkerháború". Akkor mégis túlélik, és bunkerháború lesz? Hogyan, ha mindenki meghal a bombától?

Utoljára pedig a címről kérdeznék: mit jelent az, hogy "nem kell félni a bombától, meg is lehet szeretni"? Ki szerette meg a bombát, és mikor? Ez nekem annyira nem jött át :D



2020. dec. 27. 22:05
A kérdező szavazást indított:
Nem láttam a filmet, azt sem tudom, ki az a Kubrick
Nem láttam a filmet, mert nem szeretem a Kubrick-filmeket
Elkezdtem, de bealudtam rajta
Ajánlották már, majd egyszer megnézem
Azonnal keresem is neten, királynak tűnik, nézem is
Láttam, kedvenc filmem
Láttam, annyira nem volt nagy szám a film
Láttam, de nagyon trágya volt, ennél csak jobbat filmeket néztem eddig
Nem nézem meg, mert fekete-fehér/ 1990 előtti
4 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Kubrick-nál nincs megfejtés semmire. A nézőre van bízva minden. Ez olyan, mintha az eredet-ről kérdeznéd, hogy eldől e a film végén a pörgettyű vagy nem :)
2021. márc. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy Strangelove feláll annak a szinonimája, hogy a Nyugat visszaengedte Németországot a nagypolitikába, vagy azt, hogy az USA felkarolt sok-sok náci szakembert a Szovjetunió elleni harc jegyében. Egyébként nem hal meg mindenki, a szovjet nagykövet elmondja, hogy 10 hónap alatt pusztítja ki a lakosságot a bomba. 10 hónap alatt el lehet kezdeni bunkereket építeni.
2023. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!