Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A gyűrűk urában mennyi lehetet...

A gyűrűk urában mennyi lehetett a gondori és rohani katonák létszáma?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
A Fekete kapui csatánál kb. 1000en lehettek az emberek, 3/5-e gondori és 2/5-e rohani.
2020. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Rohannak 12000 harcosa volt (Théoden említi a seregszemlénél), Gondornak nehéz meghatározni, mert a legtöbb katona a királyi hűbéreseket szolgálta és nem teljesállású katonák voltak, de szerintem 20-30000 fő lehetett.
2020. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NemVagyokUborka!!! ***** válasza:
0%
sárga
2021. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rohan hadserege 10 000 fő volt, ezt Théoden mondta a seregszemlénél.


A Gondori katonák össz létszámáról nem esik szó. Aragorn említi a tanácskozáskor, hogy "Négyezret indítottam útnak Pelargirból Lossarnachon át". Tehár 4 000 katona legalább volt Gondor Dél-Keleti részén. Nem sokkal később a tanácskozás végén megemlítik, hogy "Aragon kétezret válogat ki azok közül, akik délen sereglettek a zászlaja alá; Imrahil három és fél ezret hoz". Így még ha az Aragorn kétezrét az első négyezerbe beleszámítjuk, akkor is 7 500 katona, és ez még (szerintem) messze nem a teljes hadserege Gondornak. Viszont ha nem számítjuk bele a kétezret a négyezerbe (és szerintem úgy kell inkább értelmezni a mondatot, mert én a "délen sereglettek a zászlaja alá" alatt inkább azokat érteném, akik felmentek vele a hajókkal, és nem azokat akik utánajöttek),akkor 9 500 katona jön ki. Ráadásul a második idézetben szereplő 5 500 katona az válogatás, tehát több katonának is kell lennie. Ugyanakkor szerintem azt is figyelembe kell venni, hogy Rohan kisebb volt mint Gondor, tehát Gondornak több katonája kellett lennie mint Rohannak.


Remélem segítettem kellőképpen, még ha nem is tudtam megmondani a Gondori katonák pontos számát.


Jah, és még annyi, hogy én a könyvet vettem alapul, tehát az abban lévő számadatokat közlöm, és azok lehet, eltérnek, a filmben lévő számadatoktól.

2021. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!