Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi lehet ennek a bírósági...

Mi lehet ennek a bírósági filmnek a címe?

Figyelt kérdés

Csupán az alapszituációra emlékszem és két konkrét jelenetére. A grafika alapján régi filmnek tűnt.

Alapszituáció: két férfit megvádolnak emberöléssel, konkrétan majdnem minden bizonyíték ellenük szól. Pechükre egy zöldfülű ügyvéd hajlandó csak elvállalni az ügyüket (talán rokonuk, haverjuk volt, bár ebben nem vagyok biztos). Az életük tehát konkrétan a tapasztalatlan, kissé szeleburdi ügyvédtől függ, mivel halálra akarják ítélni őket.

Egyik jelenet - szemtanúnak egy nagyon öreg, szemüveges asszonyt hívnak meg a tárgyalásra, aki felismerte az elkövetőkben a két gyanusítottat. Az ügyvéd megkérdezi, kb. milyen messze állhatott a menekülőktől. Az asszony megmondja. Erre az ügyvéd előkap egy mérőszalagot, leméri az elhangzott távot és onnan teszteli, hogy az öregasszony látja-e az ujjait. A néni nem látja tisztán, így az ő véleményét a bíróság nem tudja komolyan venni.

Másik jelenet - az ügyvéd a tettesek autójával kapcsolatban talál új bizonyítékot, ám nincs ideje szakértőt hívni a tárgyalásra, ezért lekapja egy női ismerősét (talán exét, bár ebben sem vagyok biztos). A hölgy véleményét előbb nem hajlandóak komolyan venni, mivel nincs végzettsége, csupán arra hivatkozik, hogy a családjában minden férfi autószerelő. A bíró egyik embere feltesz egy tesztkérdést a nőnek, aki erre felháborodik.

- Erre a kérdésre nem lehet válaszolni!

- Miért nem tudja a választ? Talán nem ért hozzá? - kérdi a férfi.

-Mert xy autó esetében nem beszélhetünk zx-ről, mert abban az évben zy-t használtak a gyártásnál... (valami hasonló kaliberű szakmagyarázat, amellyel ledöbbentette a férfiakat, s amit én sem értettem).


Remélem, ezek alapján valaki felismeri, melyik filmről lehet szó! :-)

-



2021. jan. 5. 11:40
 1/1 anonim ***** válasza:
52%

Grafika? a filmekben nem grafika van.


Amúgy ez a My Cousin Vinny, ma reggel ment a TV-ben.

2021. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!