Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha angolul nézek sorozatokat...

Ha angolul nézek sorozatokat magyar felírattal úgy tudok angolt tanulni?

Figyelt kérdés
Hasznos és bevállik?
2021. jan. 6. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Egy-egy szót megtanulhatsz, de közel sem ez a legjobb módja a nyelvtanulásnak.
2021. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd angol felirattal, úgy sokkal hatékonyabb.
2021. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos, mint kiegészítő módszer, de kell hozzá némi alap. Egyébként egy ponton túl ajánlott angol nyelven, angol felirattal nézni, majd elhagyni a feliratot is, és az sem rossz, ha olyan filmeket nézel angol felirattal, aminek más az eredeti nyelve, szóval lehet fokozatosan fejlődni.


Csak mellette tényleges tanulásra is szükség van.


Egyébként ajánlom a játékokat is, különösen a cRPG-ket és az olyan alkotásokat ahol sok a statikus szöveg, mivel kifejezetten jól szótárazhatók.

2021. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanulsz szinte semmit, mert a magyar szöveg olvasására fogsz figyelni, nem arra amit mondanak. Amit pedig így tanulni lehet, az is inkább csak a szókincsbővítés.

Ha angolul hallod és angolul is olvasod, akkor a felirat segítség abban, hogy a gyorsabb tempójú szöveget vagy nehezebben érthet kiejtést/akcentust/beszédhibát nemcsak hallod, hanem pontosan látod a feliratból, hogy mi hangzik el. Ez egy mankó, hogy ne kelljen megállítani vagy visszatekerni, hanem folyamatos legyen a tartalom. A módszerhez viszont kell egy alap szókincs és nyelvtudás. Ha csak az általános iskolában figyeltél az angolórákon és tanultál is, meg kell értened az idegen nyelvű szöveget. Érettségin túl pedig nyilvánvalóan, hiszen ott van hallott szövegértési vizsga.

2021. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rám így semmi sem ragadt. De angol felirattal is max kiejtést és mondat sorrendet fogsz tanulni. Nem minden szót lehet kitalálni a szövegből.
2021. jan. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"De angol felirattal is max kiejtést és mondat sorrendet fogsz tanulni. "


Feltéve, ha nem Star Wars-ot nézel és nem Yoda beszél! De mondjuk az meg pont azért jó, mert hallod, hogy felcseréli a sorrendet a mondtaban.

2021. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én így tanultam. 1 év után középfok 87%.

Dr House. Először angolul, magyar felirat, aztán angolul, angol felirat, szótár, megnéztem a szószerkezeteket.


Nyelvtanhoz lila headway, Oxford egy nyelvű szótár (használható nyelvvizsgán is és van ebbe sok sok okos dolog) , nyelvtani leírások.


Aki intuitív, annak ez működik. De nem mindenkinek. Suliban én nem tudnék nyelvet tanulni.

2021. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
A tapasztalataim alapján igen persze ahogy előttem is írták az alap angoltudás kell. Én így tanultam meg úgyhogy lehetséges de ember függő.
2021. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!