Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha Az amerikai egyesült...

Balasa Bence kérdése:

Ha Az amerikai egyesült államok ennyire liberális, akkor a family guy miért van tele sztereotipakkal?

Figyelt kérdés

szeretem a sorozatot, DE miért ábrázolnak minden más népet a fehér amerikaiakon kívül" (pedig még ők is bevándorlók) sztereotipikusan:



A britek furán beszélnek, és csúnyák (kiálló fogak, előre ugró áll)


az ázsiaiak természetesen hibásan beszélik az angolt



2021. jan. 7. 17:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Mert máskülönben nem volna szórakoztató.
2021. jan. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%

Nincs olyan, hogy "Amerika liberális". 50 államból áll Amerika, mindegyik teljesen más, és még államonként is nagyon nagy eltérések vannak az emberek közt. Nézd meg az elnök választást, rengeteg államban volt majdnem fele-fele a szavazatok aránya, csak pár állam húzott el nagyon egyik vagy másik irányba.

A Family guy egyébként ahogy már valaki írta, egy szatíra. A szatíra jellemzése, hogy az emberi sztereotípiákat/gyengeségeket komikusan kifigurázza, felnagyítja.

Biztos van, aki megsértődik rajta, de náluk egyébként teljesen más kultúrája van ennek a műfajnak.

2021. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

Én britmániás vagyok szóval az ő ábrázolásuk engem is zavar,


DE


Ez a sorozat szatíra tehát a lényege a paródia. Néha kicsit túlzásba esik de ki lehet bírni.


Amúgy sajnos Amerika sem teljesen liberális...

2021. jan. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%
Azért mert nem olyan undorító homofóbok, még nem lesznek liberálisak.. Nagyon nem azok. Ha liberálisak lennének akkor nem Trump lett volna az elnök...
2021. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!