Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen logika alapján forgatjá...

Milyen logika alapján forgatják le egy film jeleneteit?

Figyelt kérdés
Nyilván mindnél máshogy alakul, de van erre valami szabály? Mondjuk egy tévéfilmnél sorban, ha egyik színész sincs szabadságon. De pl egy Star Wars kaliberű projectnél van valami logika? Előbb a nehezebb jeleneteket, aztán a könnyebbeket? Vagy melyik színész hogy ér rá? Elejétől a vége felé, vagy kültéri, aztán beltéri? Vagy ahogy esik úgy puffan? Tud erről valaki valamit? Köszi

2021. jan. 11. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljes egészében csak egy sejtés, de ahogy a leghatékonyabb időkihasználás szempontjából. Valószínűleg így a legköltséghatékonyabb is. Egy helyszínen, egy díszletben játszódó jeleneteket például egész biztzos egyszerre, hogy ne kelljen fölöslegesen oda-vissza utazgatni, elbontani és visszaépíteni a díszletet.
2021. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályszerű de általában megtervezik, hogy kikkel, hol mikor és mit vesznek fel. Pl ha egy helyre kimennek forgatni akkor minden jelenetet leforgatnak ott, akkor is ha az a 2 jelenet mondjuk a film elején és végén vannak csak ott. Inkább átöltöznek minthogy időt és pénzt vesztegessenek. (Ez ugye sorozatoknál nem müködik így, mert ott kehet több rendező és epizódokra bontják)
2021. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak a filmben gyerekszínészek, az ő munkáltatásukra szigorúbb szabályok vonatkoznak, mint a felnőttekére, például rövidebb a napi munkaidejük, ezért sokszor hamarabb letudják az ő jeleneteiket.

A sok utómunkát igénylő jeleneteket is érdemes hamarabb felvenni, hogy minél több időt lehessen rájuk fordítani. Még az első Harry Potter film rendezője mondta, hogy nagy hiba volt a látványelemeket igénylő jeleneteket a forgatás végére hagyni, mert így az effekteket nem tudták kellően kidolgozni. A második részben ezeket vették fel elsőnek.

Az is tényező, hogy mit akarnak mutatni az előzetesekben. Látványfilmeknél főleg már előre el kell készíteni egy rakat nézőcsalogató jelenetet, amiből össze lehet rakni egy ízelítő előzetest (teaser) vagy normál előzetest (trailer). Vannak pusztán stúdiókon belüli marketingcélra használt előzetesek vagy tesztfilmek is, amit nem mindig mutatnak meg a nagyközönségnek, hanem a producerek vagy egyéb döntéshozók számára készítik őket. Ezeket is minél hamarabb fel kell venni, hogy eldönthessék, milyen lesz majd a kész film.

Az újraforgatásokat is félre kell tenni némi időt. Ha a film már majdnem kész, de a tesztcsoportok vagy a stúdióvezetők elégedetlenek vele, akkor rengeteg időt igénybe vehet az átírás és újraforgatás. Ez a filmkészítés egyik legkevésbé kiszámítható része, és hónapokat vagy éveket is hozzáadhat a forgatási időhöz.

2021. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!