Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Nils Holgersson sorozatban...

A Nils Holgersson sorozatban melyik részből derűl ki hogy Akka igazából nőstény?

Figyelt kérdés
Egy Kassai Károly interjúban hallottam erről,nagyon meglepett.

2021. jan. 13. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal sehol. De minden külföldi szinkronban, amit hallottam, női hangot kapott (és emlékeim szerint a második magyar szinkronban is).
2021. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nyelv egyik sajátossága, bár nem egyedülálló egyben, hogy nemileg semleges. Szemben például a japánnal, ahol van maszkulin, feminin és semleges módja, hogy utalj magadra és másokra. Vagyis ezt az eredeti nyelvben és néhány egyéb nyelvben, amelyik szintén rendelkezik hasonló eszközökkel lehet implicit módon jelölni. Magyarban viszont explicit módon kell kifejezni és ha a történet vagy cselekmény szempontjából lényegtelen, a fordítók néha nem foglalkoznak vele.


Oegy a Nils Holgersson esetében erről van-e szó, azt nem tudom. Gyerekkoromban láttam utoljára, akkor is szinkronnal és mára kb. semmire nem emlékszem belőle. Japánul kellene újranéznem, úgy viszont Akka első szereplésekor kiderülne (vagy akár korábban, ha utalnak rá nemesítve).

2021. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindvégig nőstény volt, csak az eredeti magyar szinkron készítésekor benéztek valamit és férfihangot adtak neki. Idővel rájöttek ugyan a baklövésre, de nem korrigálták. Állítólag a szinkronfelvétel később károsult, ezért az utolsó 27 rész szinkronját újra kellett venni, innentől már nő hangja lett.
2021. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvenc rajzfilmem volt gyerekkoromban. Nem emlexem, h kiderult volba rola h nosteny es azt sem gondolom, h noi magyar hangja lett volna.
2021. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nem feltétlenül a szinkron tolta ezt el. Mármint a rajzfilmben máshogy néznek ki színeket tekintve a hím és nőstény vadludak, és Akka is hímnek néz ki!
2021. nov. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A sorozatból sehonnan, a könyvben viszont sokszor írják, hogy "Akka anyám".

Egyébként pedig a Kákalaki Akka is eredetileg Tornyosfellegi Akka.

Gunner, Guster, Lasse és Ingrid sincsenek a könyvben, hanem Ükszi, Kakszi, Kolme, Nelja, Víszi és Kúszi vannak.

Gondolom, az egyértelmű, hogy ezek a finn számok 1-től 6-ig.

2022. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!