Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen filmet ismertek, ami...

Milyen filmet ismertek, ami bemutatja, hogy régen milyen volt iskolába járni?

Figyelt kérdés
A holt költők társaságát ismerem.

2021. jan. 19. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyire régi?
2021. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendszerváltás előtti mondjuk.
2021. jan. 19. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Moszkva tér.

Csata a hóban.


Ezek jutottak eszembe elsőként..

De a hetvenes-nyolcvanas évek ifjúsági filmjeiben szerintem bőven akadnak még iskolai jelenetek, talán az utánam srácok-ban? a Tüskevár elején is van iskolai jelenet.

2021. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Halász Judit főszereplésével: Gyermekbetegségek. Tipikusan a 60-70-80-as évek sötétkék köpenyes magyar sulija. A film (ha jól rémlik) 1970 közül készült. A neten meg volt valahol pár éve, talán most is. (Youtube?) Hadd ne keresgéljem. A hangulata miatt megér egy próbát, szerintem keress rá.


Mai Mai Miracle - anime (japán rajzfilm, anime mozi). Nem jut eszembe az eredeti címe, egyébként könnyúű rálelni. KB az 50-es évek japán iskolája jelenik meg benne, de inkább a nyári szönet, kisiskoásokkal, az akkori technikai lehetőségekkel. Elég kevés benne az iskolai jelenet, mert nyári szünet áll a kp-ban.


Tom Sawyer kalandjai - a youtube-on hetekkel ezelőtt tuti fennt volt, szerintem még most is. Nem tudom, melyik rendező verzióját láttam, de a 19.századi angliai iskolai milliő megjelenik benne, papokkal (Bilbia közppontú oktatás).

2021. jan. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kincskereső kisködmön, a 19-20.századforduló Mo-ága jelenik meg benne, régen olvastam már. A film rémlik, számos iskolai jelenet van benne.
2021. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Előre c. film is egész realisztikusan hozza a 80'as évek iskoláját.. pedig 2002-es.
2021. jan. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!