Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Legütősebb horror filmek?

Mitkepzelsz kérdése:

Legütősebb horror filmek?

Figyelt kérdés

Mint például A gyűjtő (2009) .

Jó lenne ha a végén a gyilkos győzne, nem pedig az áldozat!;)

Minél kegyetlenebb annál jobb



2021. jan. 24. 22:15
 1/8 III. A nagy károly ***** válasza:
63%
A valaha létezett legjobb horrror szerintem az ördögűző
2021. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Eden Lake. Bár nem horrorként, hanem thrillerként szerepel, de nagyon ütős, mondhatni felejthetetlen.
2021. jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hush
2021. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Suspiria 1977

Night of the living dead 1968

Texas chainsaw massacre 1974

2021. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rögtön az Eden lake-re gondoltam, de valaki megelőzött. Abszolút megfelel a film annak, amit leírtál a kérdésben. Valamint ide sorolnám még a Ghostland - A rettegés házát. Ne tévesszen meg a cím, az is egy igen elborult film, ami szerintem a maga kategóriájában gyönyörűen helytáll.
2021. jan. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az Eden Lake is borzasztó gyenge... Bár nekem talán túl magas a kapcitásom horror terén, majdhogynem semmitől nem ijedek be.

Amitől picit féltem talán a REC, A piramis, 2010-es dolog, 2007-es Fekete Karácsony, A fiú, Az átok. A Mártírok az nem ijesztő, inkább sokkolja az embert, nekem az tetszett.

A régiek túl maradiak, hogy bármennyire nyomot hagyjanak bennem... Régi Péntek 13 és Halloween filmeket is csak végiguntam, azt hiszem el is aludtam valamelyiken. Elhiszem hogy klasszikusok de engem csak untat az összes, Ördögűző szintén, miért kellett volna megijednem attól a szörnnyé mutálódott hányós káromkodós kiscsajtól? Komolyan?

Számtalan horrorfilmet végignéztem, csak mert szeretek kísérletezni, de legtöbbször csalódok. Komolyan ez a 6-7 ami nálam megütötte a mércét. Az összes démonos, babás, szellemes filmet egy unalmas sz*rnak tartom. Annabelle, Paranormal, Conjuring... Az összes ugyanolyan vontatott fos, amelyikben azzal próbálnak feszültséget kelteni, hogy hirtelen megjelenik egy démon, becsukódik egy ajtó, reccsen valami, stb, aztán még jobban levadul a szellem démon blabla, ez annyira elcsépelt már... Inkább unalmas, mint ijesztő.

2021. jan. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki tud olyanokat, amivel engem le tud nyűgözni, és azt gondolja attól tuti beijedek, az nyugodtan írjon akár privátot is. Ha félni fogok egy kicsit is, akkor nem fogok hazudni. Engem az olyanok sem igazán kötöttek le, mint a Kés filozófiája, vagy a Szerb film. Inkább azok is csak gusztustalanságok.
2021. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az Eden Lake-et legtöbb helyen kimondottan erősnek tartják. Nem a hentelés miatt, mert annál láthattunk sokkal durvábbakat is (nem is horrorként, hanem thrillerként szerepel), hanem a mondanivaló miatt. Mert a legtöbb horrorfilmnek - ezzel ellentétben - az nem igazán van.

Erre gondolok:

" Külön kategóriát alkotnak azok a mozgóképek, melyek kétségkívül értéket képviselnek, alkotóik szándékai tisztán kivehetők, a koncepció világos, ráadásul maradéktalanul célba is ér, a végtermékre azonban pusztán gondolni is kellemetlen. Ezek azok a filmek, amiket ökölbe rándult kézzel, összeszorított fogakkal nézel végig, ha tehetnéd, fölugranál a székből, és káromkodva borogatnád fel a bútorokat magad körül, de nem teheted: az alkotás lebilincsel, szögesdróttal rögzít a székhez, beeszi magát a húsodba, és napokig nem ereszt. Nincs hová bújni előle, mert tudod, hogy minden kockája színigaz. "

Forrás:

[link]

2021. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!