Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 19 éves lány vagyok és nem...

19 éves lány vagyok és nem bírom megnézni a Harry Potter filmeket. Miért vagyok ennyire abnormális?

Figyelt kérdés
Félek végignézni őket éjszaka. Régen meg akartam már nézni ezt a sorozatot, de kisgyerekként ijesztőnek tartottam, gondoltam megnézem ha nagyobb leszek. Most végeztem a vizsgákkal az egyetemen, és eszembe jutott ez a sorozat és elkezdtem nézni. A második rész kb feléig jutottam, de leállítottam. Soha életemben nem néztem horrorfilmet, mert fosok tőlük, főleg az ilyen démonos-paranormális dolgoktól. Tudom, hogy nem történik bennük semmi durva, hiszen fiataloknak szánták a Harry Pottert, de képtelen vagyok most este nézni. Miért ilyen szar a lelkivilágom?? Egyszerűen szégyen.. Mások meg röhögve néznek végig kb bármit.. Sajnos annyira beleélem magam a filmekbe. Thrillereket pedig láttam már, pl az Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitványt, vagy a Törvénytisztelő polgárt, pedig azok valósághűbbek. De egyszerűen az ilyen paranormális-démonos dolgokat nem bírom, pedig tudom, hogy nem valódi. Miért lehet ez?

2021. jan. 24. 22:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%
akkor lennél abnormális ha megtudnád. az a film egy hajléktalan nö megbomlott elméjének agyszüleménye .inkább nézzél gyürük urát annak a látványvilága felülmulhatatlan a gyünyörü uj zélandi táj .33F
2021. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

1. Kevés tapasztalatod van velük, nem szoktál még hozzá.

2. Hiszel az ilyen hülyeségekben.


Én a Horrorra akadva 2 óta egy démonos filmet sem tudok komolyan venni, a moziban, amikor haverok bevittek ilyesmire, mindig végigröhögtem, mert eszembe jutott a jelenetekről valami vicces.

Esetleg kezdj te is valami humorosabb filmmel, pl. egy sorozat, a Wellington paranormal (ami egy spin off), de az ilyen marhaságokat, mint démonok és paranormális jelenségek, parodizál ki.

[link]

Ez a módszer egyébként kicsit hasonló ahhoz, ahogyan a Harry Potterben kell legyőzni a mumust. Ha valamin már tudsz nevetni, akkor többé nem fog megijeszteni. :)


Illetve a másik, ami segít, az az alapos tájékozódás. Én a pókoktól nagyon féltem, ezért minden pókos jelenet megrémített minden filmben. Aztán egyszer vettem egy ismeretterjesztő könyvet a pókokról és a félelmem már csaknem teljesen elpárolgott azzal, hogy tanultam róluk. Azóta sem szeretem, ha a közelemben vannak, de most már csak felkapom őket egy dobozkával és kiteszem őket valahova máshova.

A paranormális dolgokról sok leleplező és elemző videó van neten. Esetleg keress rá ezekre, hogy ne félj tőle.

Ez a másik módszer. A félelmet az ismeretlentől úgy győzöd le, hogy megismered.


Szóval nevetés vagy tanulás. Próbáld ki és lehet beválik valamelyik.

2021. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Hát akkor ha filmbe nem bírod,de érdekel,akkor olvasd el könyvben,abban úgyis 1000-szer jobb.
2021. jan. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
33%
Igen, elég szégyen, főleg, hogy a Harry Potterben alig van ilyen paranormális dolog.
2021. jan. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
23%
Hát azért a dementoroktól én is összeszartam magam annó hiába mondtam hogy commiculus . voldemort meg Fiennes elöadásában félelmetes volt mégis lenyugözö. 1sö voltam
2021. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a könyveket, akkor! Ott nincs meg az a vizuális faktor, ami megijeszt.
2021. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan mi rémiszt meg? A szellemek? Az óriáspók? A háromfejű kutya?

Rowling szándékosan úgy írta ezeket meg, hogy ami a hiedelmvilágban ilyesztő, az itt ne legyen az. A szellemek jó fejek, Nick még a partjára is meghívja a srácokat a második könyvben és gyakran jókat társalognak vele. A pók nem kedves, de Hagrid miatt látjuk a "szerethető" oldalát is. Bolyhoskából is ki lehet hozni a cukiságot a zenével.

Én is azt javaslom, hogy inkább próbálkozz a könyvekkel. Én is félős vagyok és éppen egyidős veled. Sokáig a félósség miatt én sem néztem meg. 14 évesen aztán nekiláttam a könyveknek és faltam őket. Szerintem a filmek sokszor tényleg félelmetesek, de a könyvek után nem zavart, pedig egészen biztos vagyok benne, hogy bármi mást leállítanék, ha előbukkanna egy dementor.

2021. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért a Harry Potter annyira nem durva, a 2. rész közepe fele volt hogy én is borzongtam amikor a hangokat hallotta a kastélyban meg a vérrel írt üzenetek voltak a falon, de akkor voltam vagy 7 éves. Azt javaslom ha tényleg érdekel,de félsz tőle, akkor nappal, világosban, esetleg másokkal együtt nézd meg, úgy azért mégis másabb. Semmi nagyon durva nincs benne, bár a későbbi részek egyre komorabbak lesznek, a dementorok pl. tényleg elég riasztóak, hozzájuk köthetőek kb. a legrémisztőbb jelenetek, az 5. rész elején a jumpscare engem is kiugrasztott a székből annak idején.
2021. jan. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2: Köszönöm a tippet, nagyon tetszik a válaszod. Szerintem a javaslatod sokat segíthet.

#7: A pókok vagy a háromfejű kutya nem jelent különösebb problémát. A szellemek sem voltak annyira vészesek, inkább a "suttogás" (amikor Harry hangokat hall), a hirtelen jelenetek, mindig attól félek valami jumpscare-rel előugrik valami.. Mikor bemennek abba az erdőbe, attól is kiráz a hideg teljesen.


A könyvolvasással egyébként nincs ekkora bajom, többször olvastam már ijesztő történeteket. De most a filmek érdekeltek volna, de sajnos egyes vizuális jelenetek és hangok (meg talán a hangok jobban) kikészítenek. :(

2021. jan. 25. 00:13
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hangok a későbbiekben is előfordulnak, de szerintem a másodikban a vészesebb, a többiben főleg Voldemort dumál Harry fejében...

Ha ez segít, összeszedhetem melyik filmben mikor vannak jumpscare-k, hogy fel tudj rájuk készülni vagy át tudd tekerni őket...

2021. jan. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!