Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Péntek...

Mi a véleményetek a Péntek 13, Rémálom az ELm utcában és Sikoly crossover ötletemről?

Figyelt kérdés

Olyan király filmötlet jutott eszembe, hogy egyszerűen muszály megosztanom!


Szóval Jason Voorhes és Freddy Krueger átállhatna a jó oldalra és Sikolynak öltözött pszichopatákat mészárolhatnának a film alatt megmentve ezáltal az egész emberiséget!


Én marha jó ötletnek tartom!



2021. jan. 29. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén? Ennél nagyobb crossover fszságot is forgattak már cellulózra (Pl Gingerbread man vs Evil bong), szóval ...
2021. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem nem is hülyeség! Szomorú, hogy nem tudják értékelni a kreativitásom! :(
2021. jan. 29. 13:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó, már csak azért sem, mert a Sikoly univerzumon belül ezek létező filmek, plusz nem igazán szerepel bennük természetfeletti. Ha ezt beletennéd, akkor valamennyire elvennéd a Sikoly filmek lényegét. Megvan a maga kis univerzuma, a saját szabályaival, ami úgy funkcionál, mintha a szereplők egy horrorfilmben élnének, de mégis valamennyire realisztikus, olyan meg is történhetne érzete van.

Beletenni pedofil álomdémonokat és emberfeletti zombikat eléggé elrontaná az élményt. Plusz horror gonoszakat az ember nem akar a jó oldalon látni meg hősként ünnepelni. Ezt rontják el sok helyen szerintem a mostani hős filmeknél is, az öngyilkos osztagokkal meg hasonlókkal. Ezekért a gonoszokért a horror fanok azért rajonganak, mert a rossz oldalon állnak, teljesen elvetemültek, őrültek és nagyon gonosz dolgokat csinálnak. Azzal, hogy átkerülnek egy elvileg jó oldalra, elvesztik a varázsukat. Igen, Freddy meggyilkolt egy óvodányi kisgyereket, de most sorozatgyilkosokat iktat ki...lol, nem.

Azt nem bánom, ha valaki előáll valami kreatív ötlettel, de gonoszokat a jó oldalra állítani kiábrándító és őszintén, már unalmas is. Ezerszer ismételt trope. Ráadásul az esetek többségében semmi karakterfejlődés sincs, csak mondják, hogy már jó dolgokat csinál. Pedig miért is akarná Jason vagy Freddy megmenteni az emberiséget? Egyáltalán nem függnek tőle, mindig is az emberiség kitaszítottjai voltak. Semmi személyes indíttatásuk nincs arra, hogy megmentsenek bárkit is. És nem is kell, mert nem ez a funkciójuk.

És egy sokadik pont, hogy egy horrorfilmbe nem árt szimpatikus szereplőket tenni. Tudom, ez elég ritkán valósul meg, de talán pont a Sikoly filmekbe mindig sikerül jól megírt karakterek bemutatni, akikért lehet izgulni. A szimpatikus főhős még jobban beszippant a történetbe, segíti az atmoszféra megteremtését. Az, hogy gyilkosok ölnek gyilkosokat, néhány gore fanon kívül senkit sem mozgatna meg. Nincs miért izgulni, nem igazán van kinek szurkolni és a végeredmény is nagyjából mindegy, mert ugyanúgy egy gyilkos éli túl, ami senkinek semmi jót nem jelent.

A horror azzal is jó helyzetet teremt, ha egy hétköznapi emberrel történnek szörnyűségek, akivel bárki könnyen azonosulhat. Szerintem megint úgy elveszne az egész lényege. Az eredeti rémálomból pl. Nancy tök hétköznapi, értelmes lány, aki azzal küzd, hogy a szülei válnak, az anyja alkoholista, az apja pedig eltávolodik tőlük. Teljesen hétköznapi gondjai vannak, Freddyben pedig ezek a problémák manifesztálódnak: sorra veszti el a barátait, ami egy ilyen hétköznapi probléma után szintén megtörténhet, mert maga is zárkózottá válik. Szóval a film horror eleme csak felnagyítja ezt a problémát valami rémisztővé, de amit legbelül, tudat alatt az ember pont úgy élne meg, mintha őt tényleg egy démoni sorozatgyilkos üldözné az álmaiban. Remélem érthetően írtam le, mert most kicsit belekeveredtem. Mivel a konfliktus valami hétköznapiból indul ki, amit bárki átélhetett tiniként vagy akár később, lényegében elég annyi, hogy valami stressz miatt nem tud rendesen aludni, Nancy helyzete végig átérezhető marad, a történet beszippant és izgulunk a filmen. Akkor is ha nem szuper ijesztő és nincsenek félpercenként jumpscare-k.

A te filmedben az ember senkivel nem fog szimpatizálni. A nárcisztikus pszichopaták sem, akik esetleg magukra ismernének a ghostface gyilkosokban, mert nincs empátiájuk.

Lehet valami nagyon popcorn dologként elmenne, de nem maradna egy emlékezetes horrorfilm, tehát nem igazán lenne kult-klasszik. És az sem mentené meg, ha minden gyilkosság spéci effektekkel készülne.

De ha nekem nem hiszel, akkor kezd el megírni. És szigorúan ragaszkodj azokhoz a karakterekhez, akiket a filmekből ismersz.

2021. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!