Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy film vagy könyvsorozat...

Balasa Bence kérdése:

Egy film vagy könyvsorozat hogyan válhat franchise univerzummá?

Figyelt kérdés

Csillagok háborúja

Star trek

Alien-sorozat

Predator


Gyűrűk ura filmek, könyvek

Harry-potter filmek, könyvek

Marvel-univerzum


és a legfiatalabb:

Avatár (pletykák szerint 4 folytatása lesz)



Én magam nem vagyok túl kocka (legalábbis nem úgy, ahogy a moziban ábrázolják) de érdekel hogy például a klasszikus sci-fi darabjai (alien, star trek, és csillagok háborúja) hogyan tudja magához csalogatni, és elkápráztatni a közönség minden tagját, már hosszú ideje.



2021. jan. 29. 14:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem tök érdekes példa és ellenpélda pár a kérdésre ahogyan a Marvel több külön filmen keresztül, de egységes szemléletben és koncepció szerint felépített egy koherens MCU világot. Egymástól függetlenül bemutatott, felépített karakterek sokaságával, akik aztán különféle kombinációkban elkezdtek együtt is dolgozni közös filmekben.

Ezzel szemben a DC-nél eléggé össze-vissza készültek egyedi Superman, Aquaman és Wonder Woman filmek, aztán hirtelen megpróbálták összerántani őket az Igazság ligájába, de messze nem működtek annyira sikeresen, mint a Marvel univerzum. Főleg, hogy egy-egy sajátos feldolgozást biztosító alkotó kezébe került Batman, Joker film magában sokkal sikeresebben tudott működni, mint a nagy DC Univerzum egyesítés.

2023. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!