Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyar filmek miért nehezen...

Magyar filmek miért nehezen érthetőek, fogyaszthatóak?

Figyelt kérdés

Kivéve a régi 1940-ig készült filmeket, azoknak sztorija világos, érthető, a poénok érthetőek stb.


De az 1980-2005 ig készültekben olyan furcsán értelmezhetetlen, művészfilmszerű katyvasz érzete lesz a nézőnek.


Pl. az Üvegtigris filmeket sem értem, hogy abban mi olyan vicces, vagy miért olyan kultfilm. Pl. az az 'Ízirájderöcsém' az miért poén? Ez vicces? Miért?


Többször végignéztem és nem fogom fel.



2021. febr. 5. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Mert a hollywoodi trash-hez szoktunk. De egyébként igen, sok a művészfilm, de mondjuk az Argo egész nézhető például.
2021. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez az "Ízirájderöcsém" utalás a Szelíd motorosok(Easy Rider) című filmre.A poén az lenne,hogy ezt az a Babbettás ember mondogatja.
2021. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

# 1


Hollywoodi filmek közül igen a trash az ilyen: Bosszúállók meg szuperhősök.


De most olyanra gondolok, hogy ami nem trash, ott úgy azonnal érthető a sztori, a poénok stb.


A magyarnál meg nemtudok mibe belekapaszkodni hogy vigyen a film.

2021. febr. 5. 10:49
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Hát a hollywoodi filmeket már centire szerkesztik. Megvan mikor, hányadik percben legyen kulcstörténés, poénok, mennyi gyilok legyen, stb. Ezért jóval könnyebb felvenni a fonalat, mert tudatalatt rááll az agyad, hogy na ekkor általában mi szokott történni. Magyaroknál ez nem annyira jellemző. De nem tudom, ritkán nézek magyar filmet, csak gondolom.
2021. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Easy Rider az szelíd motoros akar lenni vágod az amcsi csopperesek.

Na most ehhez képest 1 babettával vagy Riga?

Olyan igazi pusztulat ami amúgy az országunkat jellemzi...

Ahoz, hogy nevess rajta olyan közegben kell élned ahol ez életszerű.

2021. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

# 2


# 5


Igen ismertem az Easy Rider filmet és értettem hogy erre utal, de közben mégsem volt vicces. :D

2021. febr. 5. 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6


Mindenkinek más az ízlése.

Van aki az intellektuális humort kedveli van aki az alpárit.Az előbbi valószínűleg nem fog jól szórakozni mondjuk egy Torrente filmen. Míg a másik meg könnyesre röhögi magát közben.

2021. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Intellektuális humor van pl a Liza, a rókatündér c filmben.

Elég keveseknek esik le, hogy a számok és a nevek együtt külön jelentéssel rendelkeznek. Moziban azon röhögtünk, hogy másnak percekkel később esik le egy poén.


Magyar filmek szerintem nagyon széles körben válogatnak maguknak közönséget.

2021. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Hollywoodban el lehet adni egy filmet a látványnal, mert van rá költségvetés is.
2021. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert 2000 után már sajnos kezdtek kihalni az Igazi Színészek. És persze, már nem volt igény jó történetre, színészi alakításra, vagy zseniális párbeszédekre sem.
2021. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!