Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek egy 9 éves gyermek...

Szerintetek egy 9 éves gyermek megnézheti az alábbi filmeket anélkül, hogy félelemei, rémálmai legyenek tőle, vagy még túl fiatal azokhoz és várjunk néhány évet?

Figyelt kérdés

Az alábbi filmeket szeretné megnézni, viszont nem tudom, hogy mennyire ajánlott neki, úgy hogy még mindössze 9 éves. Nem túl fiatal még? Mennyire számítanak szerintetek durvának ezek a filmek?


- Gyűrűk Ura (trilógia)

- King Kong (2005)

- A világok harca (2005)



2021. febr. 16. 21:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Egyáltalán nem durvák, de miért akarjátok halálra untatni szegényt?
2021. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%

Gyűrűk Urát nem mutatnám meg egy 9 évesnek. Hatodikos, hetedikes korban (12-13 évesen) mutatnám meg.


Világok harca - hát azért az para. Szinten 12+ számomra.


Kingkongot nem ismerem.

2021. febr. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 October15 ***** válasza:
73%

Gyűrűk Ura: Minden további nélkül.

King Kong: Akkor már inkább a 2017-est. [Koponya sziget] Történet abba sem szorult több de legalább néz ki valahogy és van benne fifty cal. ami mindig jó. :D

A világok harca: Miért akarjátok kiégetni a szemét? :D Az a film már akkor is botrány ronda volt és iszonyat bugyuta karakterei voltak.


Én kb ilyen idősen rongyosra néztem a Halál hajót, az Alient stb. :D Ha azoktól nem álltam meg a fejlődésben akkor valszeg a világok harca nem lesz különösebben neuralgikus pont az életében. :D


Amúgy ha már régi filmek akkor: Starship Troopers 1. rész. Én anno imádtam, qrva vagány egysorosok, kinda menő de azért nem para írtandó jószágok, na meg a propaganda híradó betétek. Zseni cucc.

2021. febr. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

Gyűrűk úra - egy ilyen klasszist csak nagyobb korban nézze meg, akkor lesz maradandó élmény


King Kong - én gyerekként bőgtem tőle mikor ezt a dögött megláttam 7-9évesen

2021. febr. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
2-es, húgom 7 évesen látta moziban a Gyűrúk Urát családdal. És nem lettek tőle rémálmai.
2021. febr. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

- Gyűrűk Ura (trilógia)

Semmi durva nincs benne. De előtte szerintem nézze meg a Hobbit trilógiát. Az mesésebb is.


- King Kong (2005)

Ezt én is kb akkor nézhettem, mert jóformán semmire se emlékszek belőle. :D Mondjuk a Kong: Koponya sziget is felejtős... De ha szereti a nagy állatokat, dínókat, nyugodtan nézheti.


- A világok harca (2005)

Semmi pláne sincs ebben. Annyi megjegyezni valóm van itt, hogy van egy 2008-as Világok harca 2: Második hullám című film, meg egy 2019-es minisorozat. Ezeket ne nézze meg. Elsőt azért, mert ritka sz@r és nem is 2005-ös filmet folytatja, utóbbit meg azért, mert az még úgy bem beki való. Van egy elég mély drámai/lélektani vonala, amit úgy se ért.



Eddig amúgy milyen filmeket nézett? Milyen az ingerküszöbe? Csak mert én a 12+-os filmek nézését már 6 évesen elkezdtem. (Mert a bugyuta rajzfilmek untattak)

2021. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%

Gyűrűk urában embereket szúrnak át. Végül ,ha ez a "semmi durva", akkor kezeltessed magadat!

Világok harca gyakorlatilag a fél világot pánikba kergette. De ha te már trancsír filmeket néztél akkor, amikor kifejlődött a kognitív képességed, akkor te biztos egy átlag ember vagy?

2021. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

#7


A Világok harca konkrétan leginkább 12 karikás (országtól függően [link] ). Azt akarod mondani, hogy egy ilyen film a fél világot pánikba kergette? Az ok, hogy megvalósításilag korhoz képest látványos volt, meg a humanoid űrlények koncepcióját úgy ahogy van elvetette, de még csak nem is ilyesztő filmnek készült...

A legijesztőbb rész benne az, amikor 2-szer láthatjuk a tripodokban levő földönkívülieket. A 2. esetnél meg pont meghalt a földönkívüli...



Gyűrűk Ura: [link]


King Kong: [link]



És tudod egyáltalán mi a trancsír film? A Halálos kitérő vagy A dög pl.

2021. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Maradjunk annyiban, nem gyerekfilm egyik sem!

Szörnyek, gyilkológépek, háború.


Nem tudom egy mai gyermeknek milyen magasan van az ingerküszöbe.

Én anno az Alfa holdbázis néhány részén is paráztam, de a Star Warson nem.

Az én korosztályom 8 évesen még nézte a Lolka / Bolkát, Sandokánt, meg pl. a Hét mesterlövészt.

Ezeket a gyermeked lehet hogy már unalmasnak tartaná.

Én még nem biztos, hogy megmutatnám neki, de ki tudja a suliban is mi a téma. Zombi, vámpír, képregényhősök akik csak küzdenek ezzel azzal, minden esetre egy várost is lerombolnak közben. :D

2021. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Eszembe jutott néhány régebbi film, melyeket megnézhetne és a reakcióból leszűrheted, hogy hányadán állnak a dolgok. 25-30-40 éves filmek, bár van benne húzós jelenet, talán már nem hatnak túl ütősnek. Bár egy gyermeknek minden új.


Vadak ura I.

Támadók a Marsról

Lost in Space

Willow

A Függetlenség napja

2021. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!