Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A You c. sorozatban, mit...

A You c. sorozatban, mit gondoltok Joe pszichopata vagy csak durván megszállott?

Figyelt kérdés
Még nem néztem teljesen végig a sorozatot, ezért csak a Benjivel kapcsolatos gyilkosságára tudok alapozni. De végülis nem akarta megölni, és sokat vacilállt rajta hogy mit kezdjen vele, és én úgy láttam hogy utána egy kicsit mintha bűntudata is lett volna, de lehet csak én éreztem ezt. Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. :)

2021. márc. 1. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Pszichopata. A sorozat előrehaladásával egyre több ilyen ügye lesz, és azokat már nem lehet ráfogni arra hogy szerelmes...
2021. márc. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Pszichopata, erről szól a plot is, ha rákeresel. De azt tanácsolom, hogy ne keress rá, hanem nézd tovább, mert jobb élmény.

Én is újra és újra belefutok olyan hülyeségekbe, hogy van valaminek egy elgondolkodtató epizódja, rákeresek arra, hogy mások hogyan gondolják, majd egy zsák spoilerbe lehet futni és előre lelőni minden jó fordulatot.


Te is most olyan dologra kérdezel rá, amit be fognak mutatni és egyértelműsíteni, csak még nem jutottál el odáig.

2021. márc. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Tipikus hálivúdi “pszichopata”, a valóságban viszont a karakterének semmi köze sincs a pszichopátiához.

Már csak abból is kiindulva, hogy a pszichopaták nem szadisták, mivel a szadizmushoz elsősorban empátia kell (élvezni valakinek a szenvedését csak úgy lehet, ha átérezzük a fájdalmát). A stalkerkedésnek sincs semmi köze ehhez... szimplán pszichotikus és obszesszív.

2021. márc. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Well yes, but actually no. A pszichopátia nem egy fekete-fehér dolog. Ennek is azért fokozatai vannak. Én csak az első évadot láttam a sorozatból, szóval ha a másodikban kiderült valami, amit én most az itt leírtakkal ívesen tarkónfosok, akkor elnézést. :D


Tehát. A pszichopátiának 2 fajtája létezik. Elsődleges és másodlagos. Az elsődleges genetikai eredetű. (az orbifrontális kortexük nem működik megfelelően.) Teljesen érzelemmentesek. Tehát szerelmet sem éreznek, képtelenek kötődésre, tehát ezt Joe esetében teljesen kizárhatjuk. A másodlagos pszichopaták környezeti hatások által váltak azzá, mint amik. Rossz családi háttér, traumák, stb. Ők nem teljesen érzelemmentesek, hiszen ez agy kialakult viselkedésforma, ugye. Elsősorban a negatív érzelmeket élik meg jobban. De képesek valamilyenszintű kötődésre. Tehát erre még rá is mondhatnánk hogy talán. Bár nem tudom, nekem még így is kilóg a lóláb.


2. az obszesszivitás egy kényszerbetegség, és teljesen mást takar, mint amire gondolnál. Magából a szóból valóban arra lehet következtetni, hogy megszállottságot jelent, de valójában köze nincs hozzá. Az obszesszív-kompulzív zavarral küzdő betegek paranoidok, kényszergondolataik vannak. Például gyűjtögetési, vagy számolási kényszer. A pszichotikus szintén teljesen mást jelent. Egy pszichózis során a beteg kapcsolata megszakad a külvilággal, tévképzetei támadnak, stb. Pl hangokat hall, vagy olyan dolgokat lát, amik csak a fejében léteznek. Pl a skizofrénia is idetartozik. Egyébként ezt is agyi elváltozás okozza.


Joet én egyébként machiavellistának mondanám. "A cél szentesíti az eszközt".


Nagyon szívesen ezt a sok teljességgel felesleges információt, remélem tudtam segíteni :DD

2021. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*3. bocsánat, mellényomtam :(
2021. márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!