Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki volt Darth Vader tanítványa?

Ki volt Darth Vader tanítványa?

Figyelt kérdés

A negyedik részben Vader azt mondta az öreg ben-nek hogy most már ő is mester.



De kinek a mestere?



A sithek és a Jedik akkor kaptak mesteri rangot ha tanítványt fogadtak,tehát vadernek is kellet legyen egy sith tanítványa.


Palpatin nem ragaszkodott a kettő szabályához,tehát "jogi„ akadálya nem volt annak hogy Vader is valakinek a mestere legyen.


Van erről valami a kánonban vagy a legendákban?



2021. márc. 15. 02:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt mondta Obi-Wan Kenobi-nak,hogy most már ő is mester.Hanem azt,hogy tanítványodként hagytalak ott,s most már én vagyok a mester.Ami annyit jelent,hogy most már ő jobbnak tartja önmagát Obi-Wan-nál.
2021. márc. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz:És ezt be is bizonyítja neki,hogy ő a jobb.Így értette.
2021. márc. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mesternek nem feltétlen van tanítványa. Attól még kitanulhatja a "szakmáját", vagy éppen azt, amivel foglalkozik. Pl az erőt használatát.
2021. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy az új kánon szerint bár közvetlen tanítványa nem volt (mármint miután sith lett, előtte ugye ott volt Ahsoka), de alkalmazott inkvizítorokat akik erőérzékenyek voltak és neki feleltek (ha jól tudom egyet személyesen meg is ölt a kudarca miatt).
2021. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, azt a mondatot úgy értette, hogy most már ő az erősebb Obi-Wannál, tehát ő a mester, míg Kenobi a tanítvány, aki most meg fog halni (ha nem áldozza fel magát Luke miatt, akkor nem biztos, hogy igaza lett volna Vadernek). De egyébként voltak tanítványai, csak azok nem sithek voltak (mint Dooku-nak Ventress). A legendákban az a fiú, Starkiller (ezt a részt nem ismerem nagyon), kánonban meg még Anakinként Ahsoka Tano a klónháború alatt, Vaderként meg az inkvizítorok (közülük én úgy tudom, hogy közvetlenül ő maga csak a Főinkvizítort tanította, a többit inkább az előbbin keresztül).
2021. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!