Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a "Túl a...

Mi a véleményetek a "Túl a barátsággon" filmről?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha képes valaki túljutni azon, hogy "fúúúj, fiúk smárolnak" akkor szerintem egy csodálatos, beteljesületlen szerelmi történet ami nagyon valóságosan lefesti a meleg társadalom helyzetét és a velük kapcsolatos előítéleteket.
2010. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos(?) én egy "túl normális"(?) fazon, vagyok akit ez nagyon taszított!
2010. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
hűhh hát sztem jó film,de nekem fura volt látni jake gyllenhaalt,és Heath Ledgert hogy homik voltak,de minden esetre jó volt az alakításuk :)
2010. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hatásvadász. A színészek nagyon jók benne, de érződik, hogy a rendező csak rivaldafényt (meg Oscar-jelöléseket) akart bezsebelni a húzós, "úgyismindenkibeszélnifogróla" témával.
2010. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az elejétől láttam, de az elsőnek teljesen igaza van: ha túllépsz azon, hogy homoszexuálisokról szól, nagyon drámai és elgondolkodtató film. Nekem tetszett.

És nem hatásvadász.

2010. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszett, de valahogy nem az a film, amit 3 nál többször megnéznék életemben. Tök jók a színészi alakítások benne! T i belegondoltatok, hogy nekik ez a bizonyos jelenet milyen erőfeszítésbe került?
2010. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jól tükrözi a melegek problémáját. Egyrészt azt a pillanatot, mikor az emberben tudatosul, hogy saját neméhez vonzódik, másrészt, hogy félnek a társadalmi reakcióktól.

A homoszexualitás nem modern kori jelenség, csak most kapott nagyobb nyilvánosságot.

Mindenesetre gerinctelen dolog nem vállalni a másságot (nem magyarázat a félelem) főleg úgy, hogy még gyermeket is nemzünk. Gondoljunk csak bele, a nő (feleség, anya) helyzetébe. Mit érezhetett ő, mikor megtudta?!!!!!

A pasi, bizony az mellett, hogy gyáva még rendkivül önző is volt. 1. megbántotta a szerelmét ( a pasiját), 2. hazudott a nőnek, a családjának, mert neki ez volt a kényelmes megoldás, inkább nem konfrontálódni, mint felvállalni. És ez nem az a társadalom, ahol börtön-v halálbüntetés járna ezért.

2011. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az átlagosnál gyengébb, hatásvadász, giccses hollywoodi melodráma, amit kizárólag a témája miatt magasztaltak az egekig az amerikai liberális kritikusok. Ha már "meleg téma", sokkal jobb alkotások születtek ennél, csak azok nem a hollywoodi mainstreamhez tartoznak, ezért nem is kapták fel őket. Ld. Fassbinder filmjeit, Gus Van Sant korai alkotásait (mielőtt még elkurvult volna Hollywoodnak), Werner Schroeter, Pedro Almodovar, Francois Ozon, stb.
2011. febr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Lehet, hogy prűd vagyok, de engem bármilyen homoszexuális jelenet taszít amiben férfiak vannak. Ez érdekes kérdés egyébként, hogy a női másságot miért fogadják el. Én úgy vagyok vele, hogy az érzelgősség és a törékenység jól áll egy nőnek, de egy férfit ilyen helyzetben látni kiábrándító.

Ennek ellenére Heat Ledger iránti tiszteletből biztos meg fogom nézni a filmet és lehet hogy segít majd megérteni valamit.


Isten nyugosztalja...

2011. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én úgy vagyok vele hogy semmi bajom a melegekkel, sok meleg férfi/nő van akik sokkal jobb emberek mint a heterok. nem ez dönti el hogy milyen emberek vagyunk. viszont a szexuális irányítottságuk már nem érdekel a szexuális életükkel együtt. a filmnek meg tényleg van mondanivalója, ha túljutunk a pasi-smár dolgokon :D
2011. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!