Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan keresnek a rendezők...

Hogyan keresnek a rendezők színészeket a filmjeikhez/sorozataikhoz?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk nincs nyílt meghallgatás, szóval nem jelentkezhet bárki a filmbe, akkor hogy találnak a rendezők szereplőket? Nézegetnek a neten egy színészlistát? :D vagy van valahova felírva hogy milyen színészek léteznek, és akkor kor, kinézet alapján eldöntik hogy ki legyen?

2021. ápr. 1. 00:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Casting ügynökségeken keresztül.
2021. ápr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legtisztább módja a casting ügynökség, de egyébként millió módja van annak, hogy megtalálja a megfelelő színészt a karakterhez. Pl. A Fishtank (2009) filmhez a rendező a pályaudvaron látott meg egy full civil lányt, aki veszekedett épp a barátjával, végül ő lett a főszereplő. A The Help (2011) filmhez Octavia Spencer épp ismerte az írónőt, akit felhívott, hogy szívesen játszana a filmben, ha készül róla és így az írónő ajánlotta be. Harrison Ford a Star Warsba úgy jutott be, hogy jóban maradt Lucassal egy régebbi filmjük után. Végigszenvedte a castingokat, majd miután egyik nagy sztár sem felelt meg nekik, végül őt választották, pedig eredetileg szóba sem jöhetett.

Sok múlik a szerencsén.

2021. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia ! Én például most is egy casting közepén állok, szóval tudok erről mesélni. Van egy weboldal Szabadszínéz néven oda egy adott asszem 15.000ft-os árért bent vagy egy évre, oda kell feltölteni egy pár videót egyet ahol szavalsz, bemutatkozol magyarul, és egy idegen nyelven külön külön videóba, ez egy magyar adatbázis azt hiszem ez az egyetlen, és ide bejelentkeznek a magyar rendezők, és ha szimpatikus vagy nekik akkor kezdődik is a casting, nekem is így sikerülget, úgy az 5. Forduló után vagyok. Szóval általában sok körös a dolog, nekem pont sikerült egy jó casting csapatot rendező producer stb.-t kifogni. Sok szerencsét :)
2021. ápr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!