Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyiket szeretitek jobban?...

Melyiket szeretitek jobban? Keresztanyu vagy A mi kis falunk?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 3. 18:08
A kérdező szavazást indított:
Keresztanyu
A mi kis falunk
Egyéb
81 szavazat
1 2
 1/16 anonim válasza:
44%
Szerintem egyik sem, sajnos mindegyik túl van játszva mint a legtöbb magyar sorozat. Az egyetlen értékelhető magyar sorozat eddig az Aranyélet volt.
2021. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Mi kis falunk
2021. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
mind2őt betiltanám, szomorú hogy ilyen színvonalért tömegek rajonganak
2021. ápr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
A mi kis falunkat
2021. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mind2 jó. De azért a drága örökösök az örök jó marad. Azt nagyon szerettem:D
2021. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

mind2 naon jo, en a mi kis falunkat jobban szeretem, az viccesebb, kicsit minosegibb.



#3. mert mi veluk a baj?

2021. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

A mi kis falunk.

A keresztanyu és a Drága örökösök azonos tőről fakadnak (azonos alkotó gárda?) és elképesztően gagyi szintet képeznek, hogy az felháborító.

A Drága örökösökben elkeserítő volt a vidéki ember ábrázolása. Kb. senki sem hord már kendőt, és nem használ olyan mű tájszólást sem, amit a sorozat erőltetett. A Keresztanyu pedig szót sem érdemel, annyira kellemetlenül hitvány.

2021. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Mi Kis Falunk. Nálunk most is az megy.
2021. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
14%
Keresztanyu, mert A Mi Kis Falunkban szerintem túl buglisat játszik a legtöbb falusi.
2021. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9:

Nem "buglis", hanem "bugris".

Egyébként pont, hogy nem. Teljesen életszerű karakterek, melyek minden kisfaluban megtalálhatók. Mert melyik faluban nincs:

- egy simlisségre kényszerülő polgármester, akinek trükköznie kell a támogatásokkal, meg amúgy mindennek

- egy nyugdíjas tanárnő, aki szigorú volt, próbált egy kis tudást tuszakolni a gyerekekbe, és évtizedekre visszamenőleg tanított kb. mindenkit. Is.

- link közmunkások

- egy suttyó, de szerethető Gyuri,

- demens öregember

- pletykás öregasszonyok

- stb.

Egyedül talán Stoki karaktere nem jó, vagy csak túljátssza Sz.Gy. Mondjuk Teca is aránytalanul bunkóra sikerült, de még éppen elmegy.


A Drága örökösökben ellenben, olyan nem elcseszett, hamis vidékábrázolás van, hogy az tragédia... Pl.:

- már senki nem hord kendőt

- erőltetett a vidékies, mű tájszólásos beszéd


csak, hogy a legirritálóbbakat emeljem ki. A Keresztanyu pedig még ez alatt van két szinttel.

2021. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!