Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most lattam a Lolita című...

Most lattam a Lolita című filmet, ezek a kérdéseim ?

Figyelt kérdés

Valószínű; ha az ember többször nézi, vagy a könyvetolvassa, akkor ezeket is megérti, de ez elég lélekölő téma. Szóval:


- Miért mondja a film végénél Lo, hogy Quilty volt az egyetlen férfi akit szeretett? Mert ez elég furán hangzik egy gyerekeket filmező csávóra. Gondoltam arra, hogy úgy érzi, hogy ő 'szabadította meg' Humberttől, de ettől még Quilty is ugyanarra vette őt rá.


-Előző kapcsán, Lo is el akart menni Quiltyvel a kórházból, vagy pedig fenyegeti/elrabolja?


-Abban a jelenetben, mikor Humbert elmegy banánt venni, és visszajön, Lo pedig elkent rúzzsal és koszos lábbal várja, ott mi történt?


-A film végén leírják hogy Humbert és Lolita hogy haltak meg. De amennyire tudom a történetben amiről a könyvet mintázták, autóbalesetben hal meg a lány.


- Vélemények : Szerintetek Lolita hogy élte meg ezt a kapcsolatot? Mert a filmben úgy mutatják mintha élvezte volna általánosságban, de az alapján hogy el akart szökni, meg amiket a film végén mondott, valószínűleg szenvedett is benne. Ráadásul elég abszurd lenne azt gondolni hogy egy gyereknek ténylegesen jó lehetett egy ilyen viszony. Elég ellentmondásos a lány viselkedése



2021. ápr. 5. 13:59
 1/3 A kérdező kommentje:

* és mégegy:

Himbertet 'csak' a gyilkosságért tartoztatják le ugye, nem szereznek tudomást arról amit Lolitával csinált? Mert Humbert a 'védőbeszédét' írja a börtönben, és ebben többször mondja hogy Tisztelt esküdtszék...és valami mentség arra amit Lo-val csinált, pl hogy nem ő volt neki az első

2021. ápr. 5. 14:02
 2/3 anonim válasza:
A könyv-verziót olvastad?
2021. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, filmet láttam
2021. ápr. 5. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!