Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Hamilton musicalből Burr...

A Hamilton musicalből Burr vagy Hamilton karakterét kedvelitek jobban?

Figyelt kérdés

Két nagyon ellentétes karakter, akik eleinte barátok voltak, ám sokszor szembekerültek, mígnem egymás vesztét okozták. Melyik karaktertípussal tudtok jobban azonosulni, illetve mit gondoltok a végkifejletről?

Igen, tudom, hogy történelmi esemény, és nem teljesen így volt a valóságban, ám most elsősorban a musical ábrázolásmódjával kapcsolatos vélemény érdekel.



#musical #burr #Lin-Manuel Miranda
2021. ápr. 6. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hmm. Valószínűleg Hamiltont kedvelem jobban, bár jobban belegondolva ő is egy igazi görény. :D Úgy értem, hogy megcsalta a feleségét, valószínűleg rabszolgákat is tartott, stb.


Burrben igazából az nem szimpatikus, hogy olyan forrófejű, plusz a musicalt nézve ugye mindig ő áll a „rosszfiúk” oldalán. :D Meg azért a musical őt magát is elég ellenszenvessé teszi szerintem, főleg azzal hogy már az elején megtudjuk, hogy ő a „főgonosz”, aki megöli Hamiltont.


Egyébként Lin Manuel Mirandát és Leslie Odom Jr-t is nagyon nagyon szeretem, mint embereket. Viszont ha közülük kéne választanom, akkor tuti LMM-át választanám, és ez szerintem befolyásolja az általuk eljátszott karakterekről alkotott véleményem is.

2021. ápr. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megcsalta a feleségét, meg valszeg más szeretői is voltak azon kívül, ám rabszolgákat nem tartott. Legalábbis abból, ahogy Jefferson rabszolgatartására beszólogatott, arra következtetek. Meg hát Laurenssel jó barátok voltak, aki pedig a rabszolgák felszabadításáértk üzdött.


Burr sem igazán rosszfiú, szerintem pont ez a csavar a musicalben, hogy bár az elején beharangozzák, hogy ő öli meg, mégis kb ő a sztori narrátora, és az egésznek pont ez a tanulsága, hogy bár tényleg ő lett a "főgonosz" de ő is megszenvedett érte. Inkább amiatt lehet ellenszenvesebb, hogy nem áll ki az elvei mellett, és csak vár a lehetőségre. Miközben Hamilton meg küzd mindenért, és azért sikeres.


És persze a színészeket én is kedvelem mindkettőt, remek munkát végeztek.

2021. ápr. 17. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt pár rabszolgája, csak a musicalben szó sincs róla. Az amerikaiaknak volt is egy “cancel Hamilton” mozgalmuk, mivel egy ilyen ember szerintük nem érdemel dícséretet meg hírnevet.


Ezzel amúgy nem értek teljesen egyet, mert akkor kb. senkiről nem lehetne készíteni semmilyen művet, mivel abban az időben az egész amerikai elit rabszolgákat tartott. (Pl. pont George Washington, pontosan nem tudom mennyit, de több, mint száz rabszolgát is tartott.)


Plusz Hamilton azért támogatta Laurens terveit, mert azt akarta, hogy többen csatlakozzanak a Continental Army-ba, és nem kifejezetten a rabszolga-felszabadítás volt ezzel a célja. (Meg persze, attól még, hogy voltak nézeteltéréseik – rabszolgatartás/felszabadítás –, lehettek barátok, szeretők is akár.)



Persze, Burr karaktere azért nagyon jól van összerakva, nagyon komplex. :) De nekem valahogy mégis ez jön le, hiszen Jefferson meg Madison is kicsit úgy vannak beállítva, mint a rosszfiúk. Legalábbis szerintem. :)

2021. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, valószínű, hogy voltak neki is rabszolgái a valóságban, ezért is mondtam, hogy inkább a musicalbeli történetet, karaktereket nézzük, mintsem a valós eseményeket.

Egyébként van is pár elegáns kikacsintás ezekre a musicalben. A yorktowni csata végén talán pont Laurensnél van az a sor, hogy "Black and white soldiers wonder alike if this really means freedom" és erre mondja Washington, hogy "Not yet." hisz ő maga is rabszolgatartó volt.

De én azt mondom, hiba mai erkölcsök és modern felfogás alapján megítélni egy 300 évvel ezelőtt élő embert. Madison és Jefferson azért van "rosszfiúnak" beállítva szimplán, mert a musical maga Hamilton perspektíva és ő tényleg mindenkivel összerúgta a port. :D

Ezt nem hallottam, hogy cancellelni akarták egyesek miatta. Én elég liberálisnak vallom magam, de ezt azért már túlzásnak érzem...

2021. ápr. 17. 16:51
 5/5 csakegyvegalany válasza:

Hmmm, ez egy felettébb jó kérdés... Én személy szerint inkább Hamilton oldalán állnak, ugyanis valahogy sokkal jobban tudok vele azonosulni. Persze, meg vannak a maga hibái, de szerintem ettől még nem kell pokolra vetni. Akárhogyis, jó dolgokat vitt végbe, így én inkább őt pártolnám, de hogy a musical szerinti szövegek alapján mit vettem le Burr-ről:


Burr szerintem alapvetően nem egy rossz szereplő, DE! Gondoljuk csak át ki is húzta meg azt a ravaszt? Hat nem épp Hamilton... Jól tudjuk mi járt akkor Burr fejében, "This man will not make an orphan of my daughter!" Ami érthető. Csak hogy együttérzés nulla. Theodosia ekkor már egy huszonvalahány éves nő volt, férjjel, és AZT HISZEM gyermekkel, míg Hamilton csemetéi között sok volt a kicsi, sőt, akadt köztük mentálisan sérült is. Szerintem tehát mindkét személy nagyszerűen kielemezhető mint karakter, de szerintem egyértelműen Hamilton lenne a jófiú...❤


Talán csak Leslie teszi túl szerethetővé a mi kis gonoszunkat, nem is tudom... Bár Lin is sokat javít Hamiltonon :D

2021. dec. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!