Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Idó Kereke tévés feldolgozá...

Az Idó Kereke tévés feldolgozásában miért kellett a fehér (fő)szereplők 90%-át lecserélni nemfehér színészekre?

Figyelt kérdés

Úgy is kérdezhetném, hogy ma le lehetne forgatni a Trónok harcát az eredeti szereplőgárdával?


De ugyanez történt az Árnyék és csonttal és más könyvfeldolgozásokkal is.


Ha egyszer az író fehérnek írja le a szereplőket, ha egyszer fehér színészlistát ad meg (egy kivétellel, de ő csak nagyon későn jön a sorozatba), akkor miért nem lehet tiszteletben tartani az elképzeléseit? Nem rasszizmus ez a fehérek ellen?



2021. ápr. 29. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudtad? Rasszizmus csak a nem fehérek ellen van. Legalábbis a nagy "zsenik" szerint Amerikában.


Amúgy ez a menő manapság,azt hiszik,hogy attól lesznek annyira rohadt elfogadóak,hogy berakják mindenhova a kötelező fekete kvótát.

Rohadtul idegesítő, de nem nagyon lehet tenni ellene semmit sem.

2021. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előzővel. Egyáltalán nem vagyok rasszista, de ez engem is nagyon zavar.
2021. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem feltétlenül.

Először gondolom az andori szereplőkre gondolsz. A könyvekben teljesen világos, hogy az Andort alapító királynő fekete volt, még egy képleírás van róla. Andor nemességében pedig az első királynő vére erős, ez szintén a könyvben van, ergo élnek feketék ott.


Egy olyan világban, ahol a rasszok el vannak már keveredve, egyáltalán nem fura ez. Nem ront a karakteren semmit, hogy fekete vagy fehér vagy sárga.


SPOILER!!!

A világ ugye a technológiai fejlettség aranykorából zuhan vissza egy "primitívebb" szintre. A flashbackekből pedig tudjuk, hogy mindenféle rassz élt már akkor egymás mellett, hatalmas, modern világvárosokban. Még a kitaszítottak között is vannak feketék.

Amikor a fókuszálni tudó férfiak megőrülése miatt megtörik a világ, akkor az emberek már nem rasszok szerint különülnek el egymástól, hanem az élőhelyeik szerint. És mivel kevert társadalomban éltek, ezért mindenhova kerül minden rasszú ember.


Egyébként ha az író nézeteit vesszük, akkor nem rasszizmus. Nem tudja senki, hogy mi lenne rá a véleménye, de abból kiindulva, hogy milyen diverzre teremtette a világot, szerintem nem zavarná. Főleg úgy, hogy már az első bekezdésben írtam Andorról, arról, hogy az első uralkodó dinasztiája fekete bőrszínű volt.

A könyvekben a trónigényt azt is segíti, ha valaki minél jobban hasonlít a királynőre. Tudjuk, hogy a Trakand házzal nem ez a helyzet, mert szőkék és fehér bőrük van.

2021. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy szerintem a vízválasztó nem az, hogy ki lesz fekete és fehér, hanem az, hogy mennyire hitelesen ábrázolják majd a kultúrákat és azok értékrendjét. Itt főleg a Seanchan birodalomra gondolok, akik lényegében rabszolgákat tartanak, viszont ott ez a normális és a rabszolgák sem akarnak szabadok lenni, mint pl. a fókuszálni tudó nők, akiket pórázon tartanak.

A másik, hogy a Seanchan is egy kevert nép, ergo vannak fekete rabszolgatartóik is. Arra vagyok kíváncsi, hogy ezt majd mennyire merik hitelesen ábrázolni.

Démonizálni fogják a seanchanokat vagy ugyanúgy megmarad egy civilizációnak a sok közül?

2021. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

'Perrin blushed very red'


'Egwene's cheeks turning pink',(Egwene's) 'face went as white as snow', 'to hide her (Egwene's) crimson face'


'Now, except for her (Egwene's) big dark eyes, she could almost have passed as an Aiel woman, and not only for her tanned face and hands.'


'Faile red-cheeked', 'face went bright red'


'Berelain's face went white and red'


'Elayne knew her cheeks were red', 'reddened her cheeks', 'Elayne's face went crimson'


'Nynaeve said in a stiff voice. The red still colored her face.'


'if Elayne blushed like a sunset, Nynaeve blushed for two'


'Mat and Perrin, with their faces white'


'Mat's face paled', 'Mat's face reddened'


De Siuan is fehér stbstbstb

2021. ápr. 29. 12:32
 6/9 A kérdező kommentje:

Az első „ázsiai” megjelenésű szereplő: második könyv, 18. fejezet:


Egwene turned. The woman was Aes Sedai; Egwene was sure of it, though she wore no shawl. No one else had that ageless look; and she held herself with an assurance, a confidence that seemed to confirm it. A glance at her hand showed the golden ring, the serpent biting its own tail. The Aes Sedai was a little plump, with a warm smile, and one of the oddest-appearing women Egwene had ever seen. Her plumpness could not hide high cheekbones, her eyes had a tilt to them and were the clearest, palest green, and her hair was almost the color of fire. Egwene barely stopped herself from goggling at that hair, those slightly slanted eyes.

2021. ápr. 29. 12:34
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Az első ázsiai megjelenésű szereplő Lan.


De mindegy, azt írtam, hogy nem kell fehérnek lenniük. Nem pedig azt, hogy a könyvekben nem azok.

Nem ront semmin sem, hogy Egwene, Perrin és Nynaeve fekete vagy sötét bőrű lesz.

Az egyetlen ember, akinek számít a kinézete az Rand, tudjuk miért.

2021. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát legalább Rand fehér, és remélem, hogy Aviendha is az lesz. A többi felőlem nyugodtan lehet bantu.
2021. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy régebben engem is zavart, ha valaki rasszt váltott. Viszont ezt az érzést érdemes mára elengedni. Ez már nem fog változni. A lényeg nem az úgy sem, hogy ki milyen bőrszínű, ha nem valami politikai propagandát akarnak a torkunkon lenyomni.

Persze lehetne azt mondani, hogy karakterek befeketítése az és részben igaz is, de azt is érdemes figyelembe venni, hogy ezeknek a sorozatoknak a készítői nem közép és kelet európaiak, ahol még ma is viszonylag ritka a más rasszú ember...illetve erre több az ázsiai, sokkal megszokottabb.

Viszont Amerikában és már a nyugaton is rengeteg etnikum él egymás mellett évszázadok óta. Nekik teljesen rendben van, hogy fekete és fehér él egymás mellett, ezt kellene megérteni. A kultúra, amiben a sorozat készítői élnek hatással van az alkotásukra.

Nem rossz szándék vezérli őket, csak úgy ábrázolják a világot, ahogyan ők ismerik. Ezzel semmi baj nincs.

Főleg, hogy fekete rajongói is vannak a könyveknek. A világ pedig alapból diverz.


Én láttam olyanokkal videókat, akik a sorozaton dolgoznak és a könyvek nagy rajongói. Ezért nem zavar a casting, mert nem ezen fog múlni a sorozat minősége.


A Shadow and bone is azért nézhető a túlzsúfoltsága ellenére is, mert olyanok dolgoztak rajta, akik az alapanyag rajongói. És a kevésből, az alacsony büdzséből is kihoztak valami olyat, aminek lelke van. A karakterek néhol rasszt váltottak, de ez nem rontott a minőségen, sőt a világ szerves része volt, magyarázatot is adtak rá, pl. a Shu származás.


Szóval megszoksz vagy megszöksz. :)

Na de tényleg, nem olyan nagy baj az, hogy egy fehér szereplő fekete lesz, ha nem politizálás van mögötte.

2021. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!