Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért teszik tele a mesedaloka...

Miért teszik tele a mesedalokat ismeretlen szavakkal?

Figyelt kérdés

Gyerekként nem is tudom, hogy feltűnt e nekem, de felnőttként újrahallgatva - újranézve rájöttem, hogy sok népszerű mese dalszövegében vannak a gyermek - de sokszor akár egy felnőtt számára is - ismeretlen szavak.


Pl.: Oroszlánkirály, Zordon dala: Azért quid pro quo csak szolgátok...

Barbie mesék, Nyávogj!:Így a status quo nem volt jó, hát jobb, ha feladod...

Anasztázia, Volt egy régi december: fényes trojka jő...

Aladdin, Ali herceg: na lám ma száll a szalám


Olvasott embernek tartom magam, de kútfőből meg nem mondtam volna például, hogy mi az a trojka :D


Nagyon hirtelen ennyi ugrott be, de írhatnátok még, mert szinte minden mesében van ilyen...


2021. ápr. 30. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A dalokat nagyban befolyásolja a rímek és szótagszámok kötöttsége, emiatt sokszor az értelmezés kárára ki kell cserélni bizonyos szavakat (pl. túl hosszú lenne az illeszkedő szó szótagszáma, így egy rövidebb szinonimára cserélik). A 'trojka' meg a 'szalám' azért fogadható el, mert az adott kultúrával összeegyeztethető kifejezések, még ha nem feltétlenül tartoznak az általános műveltségbe. Az első kettőnél sokkal jobban érződik a kényszerűség, viszont sokkal közelebb vannak az általános műveltséghez, ezeket azért 'szokta' érteni a többség, persze nem egy gyerek.
2021. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyerekként megkérdeztem a szüleimet, elmondták mit jelentenek ezek a szavak. Ma meg van Internet hozzáférés minden háztartásban.

Oroszlánkirály nem elsősorban gyerek rajzfilm így maga a dalok sem elsősorban gyerek dalok. Ezt azért jó lenne leszögezni. Mivel a történet egy gyereknek nagyon nem is esik le. Amikor Simba tékozló életét él és megkérdezi a saját potenciálját és feldolgozza a saját traumáit, újra erős lesz és helyre áll a világ rendje, ami, mint világ valójában a lélek szimbóluma. Na ezt egy gyerek nem érti meg.


A gyerekdal az a Weöres Sándor és a Dzsungel könyve Geszti által megírva.

2021. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!