Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok olyan filmeket...

Tudnátok olyan filmeket mondani amelynek fókuszában egy konfliktus áll? Bármilyen típusú konfliktus lehet, generációs, párkapcsolati,munkahelyi, szervezeti, nemek közötti, etnikai stb.

Figyelt kérdés

Egyik kurzusom teljesítéséhez meg kell néznünk egy olyan filmet amelynek a cselekménye egy ilyen konfliktusra fókuszál és az ebben lévő konfliktusról kell egy elemzést írnunk, csak nem ugrik be egy ilyen típusú film sem.


Előre is köszönöm a segítséget!



#filmek, konfliktus
2021. máj. 4. 01:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2021. máj. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es köszi a hozzászólást és a filmajánlásokat!
2021. máj. 4. 02:29
 3/15 molnarmarcell21 ***** válasza:
41%

Melyik filmben nem egy konfliktus a központi elem? :D

Film: Legyen a Bosszúállók, azt mindenki ismeri.

Téma és konfliktus: ökoterrorizmus

2021. máj. 4. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, láttam a Bosszúállókat, alapjában véve tetszett is de ennél kicsit realisztikusabb konfliktus forrásra lenne szükség.

Gondolj bele ha elemzésbe beleírom hogy kik a konfliktusok szereplői? Vasember, Amerika Kapitány, Thor, Hulk és a többi Bosszúálló, illetve Thanos a titán.

Mi a konfliktus forrása? Thanos megszerezte az összes végtelen követ amivel kiírtotta a fél univerzumot.

Nem valószínű hogy osztatlan sikert aratna ha erről a filmről írnám az elemzést. :)

2021. máj. 4. 04:09
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen még nem volt című romantikus film.

[link]

2021. máj. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Halálos átverés

Cash - A visszajáró

Erin Brockovich - Zűrös természet

Kölcsönkinyír visszajár

Rambo 1

A csajom apja ideges

2021. máj. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 molnarmarcell21 ***** válasza:
68%

"Mi a konfliktus forrása? Thanos megszerezte az összes végtelen követ amivel kiírtotta a fél univerzumot."


A film lehet, hogy gagyi, de a konfliktusa nagyon is égető: a túlnépesedés okozza jelenleg leginkább a fenntarthatatlan életmódunkat, ez korunk legnagyobb problémája. Ez az egész sorozat alapkonfliktusa. A rá adott válasz már nyilván szélsőséges, de rímel a szakértők állásfoglalására, hogy mindenkinek kevesebb gyereket kellene vállalnia.


Szóval szerintem lehet komoly elemzést írni erről is. De ha ez így nem jó, akkor esetleg írd meg pontosabban, hogy mire van szükséged, mert ahogy írtam, konfliktus van szinte minden filmben :)

2021. máj. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a beérkezett válaszokat!


molnarmarcell21:


Igen nyilván igazad hogy ilyen vonatkoztatása is van a filmnek csak tudod meghatározott kritériumok alapján kell a filmet elemeznünk, hogy milyen konfliktuskezelési módszereket alkalmaznak, hogyan viselkednek a szereplők, mi akadályozza a konfliktusok kezelését, mi segíti a konfliktusok kezelését. Ilyen elemzés megírására pedig a Bosszúállók című film nem igazán alkalmas, illetve csak egy képregényfilmről beszélünk, és ezzel nem lehúzni akarom a Marvel filmeket, mert tényleg egész jók, de úgy gondolom nem idevaló. :)

2021. máj. 4. 11:44
 9/15 anonim ***** válasza:

12 dühös ember

[link]


Konfliktus forrása: egy 18 éves fiút emberöléssel vádolnak, minden bizonyíték ezt támasztja alá. A 12 esküdtnek egyöntetűen kell szavaznia, 12 a semmi ellen. Ha bűnösnek tartják, villamosszékbe ültetik a vádlottat. Az összes esküdt hamar leakarja tudni ezt az állampolgári kötelezettséget, ezért mindegyikük arra szavaz a legelején, hogy bűnös - kivéve egy ember.


Az egész film egy nagy konfliktus, érvek-ellenérvek feszülnek egymásnak, parázs viták a szereplők között.


A klasszikus film 1957-es, de van egy remake is, 1997-es, alapsztori ugyanaz, csak kicsit multikultibb lettek a szereplők.

2021. máj. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9-es köszi a válaszod, most hogy írod régen láttam is ezt a filmet, ha jól emlékszem az 1957-es változatban Gregory Peck játszotta a főszerepet az újabb változatban pedig Jack Lemmon bár én csak ezt az utóbbit láttam.

Igen ez is szóba jöhet, köszönöm.

2021. máj. 4. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!