Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A köpeny, mint ruhadarab...

A köpeny, mint ruhadarab tényleg sokat dob egy adott képregény-, film-, manga/anime karakter megjelenésén? Vagy időnként felesleges?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mint pl Superman, Magneto, Darth Vader, stb. Ők mind hordanak köpenyt, jól is áll nekik szerintem.


Amúgy a köpeny-hordásról a "A Hihetetlen család"-ban volt is valami rövid diskurzus anno, hogy felesleges-életveszélyes...


Vélemények? (példákkal felsorolva)



2021. máj. 16. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
néhány karakternek valóban ez a névgyeje mint Szupermannek például, de egyébként semmi értelme. Talán Batman az egyetlen akinél a köpenynek értelme is van
2021. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
63%
Nekem csak akkor tetszik, ha a köpeny az illető rangját jelképezi vagy funkciója van. Előbbire példa akkor Vader vagy a Jedik, akik kb. csak a rangjuk miatt hordták, de le is vették, ha az akadályozta őket. Ugyanígy általában a királyok, lovagok, akiknél szintén a rangot jelképezi. Lehet néha animéknél látni, hogy hosszabb útra indulnak, és ilyenkor köpenyt vesznek. Ennek gondolom több funkciója is van. Melegen tartja, éjszaka takarózik vele, védi a homoktól, ha esetleg olyan helyen jár, álcázza, és nem ordítják le a fejét az első településen, hogy "ÚRISTEN FEGYVER VAN NÁLA!". Szóval a lényeg, hogy én akkor látom értelmét, ha funkciója van, vagy a rangot jelképezi. Ha csak azért viseli, mert "jól áll", ami amúgy nem is mindig igaz, arra allergiás vagyok. De nem csak a köpeny, hanem minden más maskara terén.
2021. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!