Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Idő Kereke rajongóinak...

Az Idő Kereke rajongóinak tényleg csak mostanában esik le, hogy a sorozat teljesen el fog térni a könyvektől?

Figyelt kérdés

Itt már nemcsak arról van szó, hogy a fehér (heteroszexuális) főszereplők többségét nemfehérre cserélték (és hogy bizony homoszexuállisá tesznek két-négy heterót, minimum), vagy hogy a főszereplőt háttérbe szorítják, hogy mindenki egyenrangú legyen, hanem arról, hogy bizony drasztikus változások lesznek minden fronton, beleértve a történetet is, annyira, hogy komoly meglepetésekre számíthatnak a könyvek olvasói.


Érdekes látni, hogy külföldi fórumokon sokaknak csak most nyílt fel a szemük, hogy mi lesz itt.


2021. máj. 27. 11:09
 1/8 anonim válasza:

A fehér karakterek lecserélése semmit sem változtat a történeten, főleg úgy, hogy az emondmezeik legtöbbje sötétebb bőrűek és csak Rand tűnik ki közülök.

A homoszexualitás a könyvekben is teljesen elfogadott.


The term pillow-friends refers to a homosexual relationship between two individuals (usually female ones, making it a lesbian relationship). It is most prevalent in the White Tower. Novices and Accepted commonly enjoy these relationships as comfort during the hardships of White Tower training, but are viewed as a thing of girlhood and are almost universally abandoned upon gaining the shawl. Some attempt to continue the relationships even as Aes Sedai though.


A történetet meg nem akarják 14 évadban leadni, mert azt vagy 20 évbe kerülne leforgatni, így nyílván ki kell venni részeket, meg összetömöríteni.

A főszereplő meg már a harmadik könyvben is háttérbe kerül.

2021. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én WoT rajongó vagyok, de nem érdekel a film, tehát nekem nem esett le semmi.


Az hogy a többiek hogy vannak vele, az az ő dolguk.


És igen, Rand a könyvekben is jórészt háttérben van.

2021. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez most esik le bárkinek is. Nyilván lesznek változtatások a könyvekhez képest. Ami nem feltétlenül baj, ha a változtatás jobb irányba indul el és nem trónok harca "bad pussy" irányba.


A főszereplő alatt gondolom Randre gondolsz...nem teljesen értem, hogy miért szorulna háttérbe. Főleg úgy, hogy nem is ő a könyvek legérdekesebb része, hanem a politikai csatározás a Fehér Toronyban. De nem egészen értem, hogy mire gondolsz, így ezt kifejthetnéd bővebben.


Az író elképzelése a világról mindig diverz volt. Eleve a könyvekben sem mindenki fehér vagy éppen heteroszexuális. Tehát ez miért is lenne gond?

Pl. a piros ajah esetében teljesen reális lehet, hogy főleg leszbikus nők csatlakoznak be, hiszen ők nem kötnek magukhoz őrzőket.


Egyébként meg maga a könyv is újított szexualitásban a "konzervatívabb" fantasykhoz képest. Pl. a zöld ajah, akik egyszerre több férfit kötnek meg vagy az ailek, ahol egy férfinak több felesége lehet.


Tehát ha mondjuk anno a regények is drasztikus változásokat hoztak a fantasy műfajba, akkor nem értem, hogy a sorozat miért ne léphetné meg ugyanezt?

Nem minden változtatás rossz, ha jó írók lépik meg.

2021. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első: pont nem a kérdésre válaszoltál


Egyébként Rand csak a haja és a szeme (és egy kicsit a magassága) miatt tűnik ki (már a gyékán is voltak beidézve részletek a könyvből (keress rájuk), hogy bizony a Two Rivers-t fehérek lakják, amely Andor része volt, vagy Nynaeve, aki önmagát fehérnek látja tükörben, vagy mások is annak látják, és nem dark-nak (egyszer sem hivatkozik rá senki dark-ként), Nynaeve saw faces as pale as that of any Andorman and as dark as that of any of the Sea Folk – Mat-re is úgy hivatkoznak, hogy Andorman), Egwene-t pedig Robert Jordan Audrey Hepburnnek képzelte, ez pedig többet mond mindennél.


A szexualitáshoz: a könyvekben sehol sem szerepelnek Elayne és Aviendha hancúrozásai, az pedig máig eldöntetlen, hogy mit is értett Jordan Moiraine és Siuan (pillow)barátságán. De tényleg annyira nincs pénz (fontosabb dolgokra), hogy már most azzal kell reklámozni a sorozatot, hogy bizony, lesznek ám leszbikus jelenetek! Menjenek már...


Ha van egy abszolút főszereplő azt kellene nyomon követni, a White Towerben („mindkettőben”) történő dolgok megfilmesíthetetlenek, mert az átlagos néző nem tud nyomon követni százas nagyságrendben AS-okat. Illetve gondolj bele, hogy 2-3 könyvet fognak egy évadba belenyomni 8-10 órában, hogy akkor mennyi időt fognak rájuk szánni...


Ha lennének jó írók, lennének jó mai epic fantasy könyvek, de valahogyan nem születtek az elmúlt 10-15-20 évben. A történetet pedig miért kell olyan mértékben átírni, hogy még (a börtönt érdemlő) Sanderson is azt mondta, hogy nagyon komoly meglepetések érték a forgatókönyvek olvasása során.


„És igen, Rand a könyvekben is jórészt háttérben van.”


Nehezen lehet háttérbe rakni, mert az első HÉT könyvben (a harmadik kivételével) egyértelműen ő szerepel a legtöbbet, a hetedikben például Perrin POV-ban is szinte őt látjuk stb. Szóval háttérbe szorítani egy ekkora fajsúllyal rendelkező szereplőt, az bizony érdekes lesz.

2021. máj. 27. 12:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Bőrszín: ha egy magyar mellé egy svédet állítasz, a svéd „világítani” fog, de ettől még a magyarokra nem lehet azt mondani, hogy sötét a bőrük.
2021. máj. 27. 12:50
 6/8 anonim válasza:

Hogy a kérdésedre válaszoljak: Nem, szerintem mindenki tudta, hogy lesznek változások.

Nem azt mondtam, hogy sötétnek vannak ábrázolva, hanem hogy az egyetlen dolog amit én lényegesnek találtam a kinézetükkel, hogy Rand kitűnik közülük és ez a sorozatban is így lesz.

A pillowfriendsek sincsenek egyértelműen leírva, hogy mit jelentenek, de vannak benne egyértelműen leszbikus szereplők. Pl.: Shalon meg az egyik cairhieni nemes

„Nehezen lehet háttérbe rakni, mert az első HÉT könyvben (a harmadik kivételével) egyértelműen ő szerepel a legtöbbet"

Amikor együtt vannak a főszereplők akkor Rand a POV karakter, viszont mikor szétválnak ugyanannyit szerepel mindenki. Mikor az első könyvben szétválnak kb ugyanannyi fejezet szól Perrinről, mint Mat és Randről. A negyedik könyvben is ugyanez a helyzet.

Én sem bízok benne, hogy a sorozat eléri majd a könyvek színvonalát, viszont ez nem az eddigi változtatások miatt lesz.

2021. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Privát üzeneteket nem kérek!



Soha, sehol senki nem hivatkozik egyikükre (Egwene – kicsit nehéz „pink”-re stb. változni feketének, Nynaeve, Mat, Perrin) sem dark bőrűként. Mégcsak az „olive” szót sem használják rájuk. Kivéve, amikor a Waste kapcsán rendesen megkapja a nap Egwene-t. De soha, sehol senki nem említi őt dark-nak.


Egeanin​ mit is mond: „The dark man—he is a servant of sorts, I think — mocks you.” Nynaeve-et miért nem darkozza le soha?


Vagy Pedron Niall: „A gray-eyed youth with reddish hair. He looked tall, but it was hard to say for certain. Aside from the hair and the eyes, he could have been set down in any town without exciting comment.”

2021. máj. 27. 16:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Mat nem lesz fekete a sorozatban sem.

Egwene szintén nem fekete, egy ausztrál színésznő alakítja, akinek aboriginal felmenői vannak. Az aboriginalok nem feketék/negroidok.

Zoë Robins új-zélandi, valószínűleg maori felmenőkkel, szintén nem fekete.

És a Perrint alakító Marcus Rutherford sem tűnik full feketének.


Egyszóval nem lesz "dark" bőrük, a színészeknek sincs.

De nem tudom, hogy tulajdonképpen mi bajod a bőrszínükkel, hiszen Andorban az első uralkodók sötét bőrűek voltak. Perrin esetében ezt plotként is lehet használni, hiszen az andori nemességben minél erősebb az első királynő vére (akinek sötét volt a bőrszíne), annál könnyebben foglalhat igényt a trónra. Mivel Eleyne valószínűleg marad szőke és fehér, ezért sokkal indokoltabb lesz, hogy miért tekint Perrin ügyére fenyegetésként, amikor királlyá válasszák Folyóközben. Perrin nem egyszerűen csak szakadár király, de jobban hasonlít az eredeti uralkodó ház tagjaira, mint a Trakandok.

2021. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!