Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A filmekben és a sorozatokban...

A filmekben és a sorozatokban miért van az, hogy A. a kisgyerekeket sokszor kamaszok szinkronizálják B. a gimnazisták szerepére 14-18 évesek helyett sokszor 18-25 éveseket válogatnak be?

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A.Szinkron esetében elég nehéz találni olyan kigyereket, aki kellőképpen tehetséges, hajlandó hosszú órákon át szinkronizálni, plusz a szülei engedik is, hogy dolgoztassák. Nem szabad elfelejteni, hogy egy kisgyereket nem fog lekötni a munka, nem érdekli az ilyen, játszani akar nem dolgozni.


B. Ez főleg Amerikára jellemző. A magyarázat az, hogy a kiskorú szereplőkre túl sok szabályozás van, nem csak a szülői engedély, hanem korlátozott munkaidő, stb. Így problémamentesebb felnőttet keresni a középsikolás szerepére.

2021. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
A B Koreára is igaz.
2021. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben azt nem értettem, hogy pl. a Kacsamesék című rajzfilmben a gyerekkorú kacsákat miért felnőtt (sőt, már viszonylag idős) színészek szinkronizálják. Aztán persze rájöttem, hogy egy 10-12 éves gyerek egész egyszerűen még nem rendelkezik azokkal a képességekkel, hogy a hangját elváltoztatva olyan hangszínen szólaljon meg, ahogyan egy kacsa tenné - ha tudna beszélni. Arra pedig még a felnőtt színészek közül sem képes mindenki, hogy egymaga szinkronizálja a 3 kacsát, ügyelve arra, hogy mindegyiküket egy kicsit más hangon szólaltassa meg. Ehhez sok-sok évnyi tapasztalat szükséges.
2021. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!