Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem rendkívül...

Csak szerintem rendkívül logikátlan, értelmetlen A szolgálólány meséje alap koncepciója?

Figyelt kérdés

Szeretem a sorozatot, viszont számomra van benne egy hatalmas értelmetlenseg.

Annó olvastam a könyvet, amikor az 1. évad kijött. Valami olyasmi az alap szitu, hogy valamilyen sugárzás miatt kevés gyerek lesz. Azt hiszem ezt a sorozathoz is átvették (mármint, hogy egészségügyi okok miatt alakult így a világ, nem szimplán radikális nézetek miatt).

Mármost egyre többet láthatunk a Gileádon kívüli világból, ahol normális élet folyik. Ez meg, hogy lehetne lehetséges? Ott is elég nagy pániknak kellene lennie, amiért nem születik elég gyerek.


2021. máj. 30. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Gileád egy radikálisan gondolkodó emberek által létrejött állam(?), nem mindenki gondolkodik így, hiszen ez embertelen. Hiába lenne szükség minél több gyerekre, nem ez a megoldás.


A kérdés inkább az, hogy hogy nem tudnak felül kerekedni Gileádon?! Miért tud ez működni?

2021. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vagy az is jó kérdés, hogy June-t miért nem ölték meg már rég?

Gileádnak amennyi veszteséget okozott már, rég indokolt lett volna abban a rendszerben felakasztani. Bármennyire szülni képes, rengeteg szülni képes embert vesztettek el miatta. Nem hiszem, hogy bármi indok lenne életben tartani. (Csak úgy ugye nem lenne sorozat. De nekem már sok a megszökök, tönkreteszek, lázadást szítok, majd elkapnak és újra visszaraknak.)

2021. máj. 30. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

"A kérdés inkább az, hogy hogy nem tudnak felül kerekedni Gileádon?! Miért tud ez működni?"

Más országoknak "nincs joguk" beleszólni abba, hogy ők mit csinálnak. Ugyanúgy mint pl. a való világban Észak-Korea. Tudja mindenki, hogy diktatúra van ott azt pedig tudjuk, hogy nem a legkellemesebb államforma a civilek számára. De ha beleszólnának más országok, minimum egy háború, esetleges világháború törne ki.

A sorozatban pedig alapból alig születnek gyerekek, nem fogják a meglévő fiatalságot elküldeni háborúzni csak azért, hogy xy ezer nőt megmenthessenek akik ráadásul egy másik nemzethez tartoznak. Valami ilyesmivel tudnám magyarázni ha nagyon akarom.


Számomra egyébként a sorozat már rég a szemét kategóriába került. 1. évadot imádtam, a 2. évad még jóindulattal elment, de a 3. évadot már végig se tudtam nézni. Átment a sorozat egy tipikus Hollywood szintű feministáskodó baromságba amire a legjobb példa amit #2-es írt, hogy miért nem ölték már meg rég June-t. Pontosan azért mert védi a plot armor, kell nekik a sorozatba egy "epic" nő akivel tudják nyomatni a feminista szarjaikat és sajtolhatnak ki belőle annyi pénzt amennyit csak lehet.

2021. máj. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

De Észak Koreából szabadon távozhat bárki, nem rabok. Itt rabszolgaként tartják a nőket.


Ilyenért bőven lenne háború a való életben is.

2021. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Ez nagyon nem igaz, hogy Észak-Koreából szabadon lehetne távozni.


[link]


Egyes arab országokban is élnek nők szinte rabszolgaként, és senki nem indul háborúba értük.


A filmben June nyilván azért él még, mert ő a főszereplő, ha kivégeznék, végetérne a sorozat. :D

Ha meg mélyebben bele akarok menni, akkor talán azért hagyják életben, mert mártírt csinálni belőle még sokkal veszélyesebb lenne.

2021. jún. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!