Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Ben 10-ben az omnitrix...

A Ben 10-ben az omnitrix milyen elven működik?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a tudományos fantasztikus filmeknek van tudományos alapja. Elméletbe azok a dolgok már meg vannak alapozva. Az omnitrixről vagyis Ben 10 órájáról azt tudom hogy idegen DNS-sel működik. De milyen formába tartalmazza ezeket a DNS-eket és hogy képes idegenekké átalakítani mit csinál a viselője DNS-ével? Vmint egy óra hogy képes összenőlni a viselőjével? Vmint az egyik részbe mikor Ben kinyit az órán vmi irányító pultot hogy képes gondolattal irányítani az órát?

2021. jún. 4. 07:10
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy mese.
2021. jún. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem ez nincs megmagyarázva a sorozatban. Szerintem az idegenek DNS-ét digitális adatként van tárolva. Az átalakítás pedig a Star Trekben használatos transzporterek működéséhez hasonlóan mehet végbe. Vagyis az óra lebontja és a kiválasztott idegenként alakotja újra a viselőjét. Erre utalhat az átalakulást kísérő fényjelenség.

Összekapcsolódás meg úgy lehetséges, hogy a szerkezet leolvassa és tárolja a használója DNS szerkezetét (ami a visszaalakítás miatt is szükséges) és az alapján illeszkednek össze, mintha az eredeti test szerver része lenne az óra. Így pedig akár érintés nélkül is irányítható lesz, mint mondjuk a pislogás. Tehát tudatosan és reflexszerűen is működhet.

2021. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!