Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Ratchet & Clank videójáték...

A Ratchet & Clank videójáték széria követőinek mi a véleménye 2016-os filmről, és az mi célt szolgált a játékoknak??

Figyelt kérdés
Nekem talán nincs jogom kritizálni, mert sosem játszottam Ratchet & Clank játékokkal, mivel nem vagyok Plasystation tulajdonos, de szerintem a film karakterek terén nevetségesen gyerekes, pedig a sztori érdekes. Tudom, hogy a stilust megvizsgálva nyilván inkább a gyerekek a kijelölt célcsoport, de attól még nem fogják kevésbé érteni, ha mondjuk kifejtett személyiséget kapnak szereplők. Az is elég lett volna, ha több hangsúlyt fektetnek a cimszereplők kapcsolatára. De, hogy valami pozitivat is mondjak, a látványa valami királyi.

2021. jún. 14. 15:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
mi a kérdés? nekem bejön a karakter
2021. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az kérdésem, hogy a rajongók mit gondolnak a filmről.
2021. jún. 14. 22:37
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A filmben és a film alapján készült játékban Ratchet szerintem is nagyon gyerekes lett. Egy igazi rajzfilm figurát készítettek belőle. Egy iszonyatosan lelkes árva ifjú, aki arról álmodozik, hogy majd ő is hős lesz. Tipikus hollywoodi klisé film.....

Az eredeti játékban Ratchet sokkal összetettebb személyiség volt. Saját kezűleg összerakott egy űrhajót, hogy elmehessen a bolygóról, hogy világot láthasson. Az egész utazásba csak azért ment bele, mert Clanknek volt olyan kütyüje, amivel el tudta indítani az űrhajót. Lényegében az egész hősködés Clank unszolására történt. Amikor kiderült, hogy Qwark elárulta őket, onnantól kezdve Ratchet kifejezetten bunkó volt Clankkel, és csak azért ment mégis vele, mert Clank megzsarolta, hogy különben nem indítja el az űrhajót. Ahogy mentek tovább az események végül Ratchet is belátta, hogy meg kell állítaniuk Dreket, Clanknek volt igaza, és bocsánatot kért Clanktől. Az eredeti játékban volt karakter fejlődés, sokkal szerethetőbbek voltak a karakterek, és nem egy tipikus hollywoodi gyerekmesével szúrták ki a szemünket.


Drek karaktere is sokkal jobb volt. A filmben ha jól emlékszem (már elég rég láttam) az volt a motivációja, hogy az apja gyára miatt elvesztette a bolygóját (vagy talán itt is beszennyeződött), és el akarta készíteni magának a tökéletes új bolygót, hogy ott élhessenek. Mert egy gyerekfilm nem engedhet meg magának egy igazán gonosz karaktert, csak olyan lehet, aki a jó érdekében követi el a rosszat..... borzalom....

Az eredeti játékban Drek bolygóját a saját gyárüzeme szennyezte be olyan mértékben, hogy lakhatatlan lett. Ratchet is csak az oxigén maszkkal együtt léphetett a bolygóra, mert olyan mértékben mérgezett volt a levegő, hogy élőlények nem élték volna túl ott. Drek nem azért akart új bolygót készíteni, hogy legyen hol lakniuk, hanem hogy még több profitot termeljen, és tervei szerint ezt az új bolygót is beszennyezte volna, és készített volna megint egy újabb bolygót stb.stb.. Az üzlet, a pénz, a hatalom, ez számára a legfontosabb. Ez is viszonylag klisé gonosz karakter, de legalább tényleg gonosz, nem egy olyan szürke, semmilyen, mint a filmben.


A 2016-os film és a film alapján készült játék látványvilága tényleg elképesztően szép lett (főleg, hogy az eredeti játék még Playstation 2-re készült, tehát mai szemmel kifejezetten ronda a grafika), és ugyan válaszolt néhány, az eredeti történetben marad hiányosságra/kérdésre is, de valahogy mégse az igazi. Különálló történetnek szuper, (főleg, hogy beletették az elejére azt a szálat, hogy valójában Qwark meséli el az egészet, tehát nem teljesen tükrözi a valóságot), de az eredeti sokkal jobban megragadott.

2021. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A hollywoodi klisékkel igazából nincsen bajom, ha jól használják. Csak ez az egész film valahogy... üres, még magát sem veszi komolyan. Ratchet karaktere nekem tetszett, főleg, hogy sok az ő kategóriájába tartozó karakterrel ellentétben nem csak el hülyéskedik mindent, vagyis igen, de meg is van a magához való esze. A baromság inkább ott kezdődik nála, hogy ő is az első kudarc után adja fel. Meg az a zöld ruhás kapitány (akinek elfelejtettem a nevét), értelmetlenül nevetséges volt. Neki kellett volna lennie a mentornak, aki ha el is követ egy árulást, azt nem kizárólag a hirnévért. A másik az az, hogy túlzásba vitték a ,,nem hallgatunk az olyan személyekre, akik nem lőnek szét azonnal mindent" klisét. És tudom, hogy egy animációs film inkább a humorra épit (némelyiket csak ezért nézem meg), de egy olyan világ, mint ennek a szériáé, megérdemelné minden sarka a kifejtést. Csak ahhoz több film kellene vagy egy sorozat.
2021. jún. 15. 12:46
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
nekem tetszett a film. ellenben a játék sima ugribugri csihipuhi
2021. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
mondjuk nem értem minek néztek amcsi rajzfilmeket, ha ilyen mélységet vártok tőle
2021. jún. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az üres az tényleg jó kifejezés a filmre. Nem csoda, hogy úgy eltűnt a süllyesztőben.

Az "első kudarcra feladja" részt azt szerintem csak a drámai hatás miatt tették bele. Mindig kell valami drámázás az amerikai filmekbe.

A zöld ruhás kapitány Qwark, az ő karaktere maradt egyedül hű a játékban lévőhöz. Ő ott is ugyanilyen naív, egoista, beképzelt idióta volt.....

A szériát kiterjesztették, csak épp a játékokban :) Szerintem a film és a 2016-os játék lényege csupán csak annyi volt, hogy megismerjék azok is a történetet, akik nem játszották végig PS2-n és PS3-on a sorozatot, és így anélkül is értsék a most PS5-re kiadott játékot.


Az 5-6-ik válaszolónak pedig üzenném: A platformer játékoknak pont az a lényege, hogy ugra-bugrálsz és lövöldözöl. :)

Az amcsi rajzfilmek között is vannak jók, A Ratchet & Clank viszont nem igazán lett az.

2021. jún. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
mondj a te mércéd szerint jót!
2021. jún. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A hihetetlen család.

Így neveld a sárányodat széria

Kung fű panda.


Ezek mind képesek voltak komoly témákat feszegetni, egyensúlyban maradva a humorral. A Ratchet & Clank filmnek is ezt kellett volna, mert szerintem nagyra volt hivatott.


De ja ez inkább játékokban épít világot.

2021. jún. 16. 17:58
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
hát... nem tudom, de elfogadom ha így látjátok
2021. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!