Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vannak olyanok, akik feljavítj...

Vannak olyanok, akik feljavítják régi mesék grafikáját? Vagy nekem vannak rossz észrevételeim?

Figyelt kérdés

Mostanában egy jó pár régi klasszikus mesét megnéztem. Többnyire hd-ban töltöm le, és azt vettem észre, hogy sokkal jobb a grafikája mint ahogy én láttam pár éve. Régebb eredetibe, cd-ről néztem (ezek már nincsenek meg) és úgy emlékeztem sokkal rosszabb minőségűek mint ahogy most nézem őket. Vannak akik feljavítják a régi meséket és feltöltik? Vagy CD-n romlott a minőség valahol (pl. a magyar kiadásnál) és előkerülhetett az eredeti?


Nem fognám a tv-re se, mert pár éve még láttam cd-ről full hd tévén, és ott is pixelesebb, kidolgozatlanabb volt.



2021. jún. 28. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább fordítva: jó minőségben elérhető, de a terjesztéshez lerontják a minőségét, mivel ezzel csökken a fájlméret és így rövidebb idő alatt tölthető fel egy tárhelyre vagy adható át másnak.


Rosszból nem tudsz jobbat csinálni, mert a képpontokból álló tartalom nagyítása mindig minőségromlással jár. Viszont ha van egy jó minőségű forrás, azon rontani lehet, hiszen attól úgyis csak csúnyább lesz. Régen, amíg nem voltak elterjedve a HD kijelzők, attól jóval kisebb felbontás volt a standard. Ha azt most egy nagy kijelzőn meg akarod nézni, a felskálázás miatt nagyítani kell a képet, és ugyebár a nagyítás minőségromlással jár.

2021. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha így van, akkor nem kellene a full hd kijelzőn a 20 éves eredeti cd-knek is ugyanilyen jó grafikája legyen?
2021. jún. 28. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért kellene? Pont az a probléma, hogy egy kis méretű kép nagyítása rossz minőséget eredményez, hiszen a nem létező képpontokat semmi nem találja ki neked, csak a meglévőt lehet széthúzni (ettől pedig elveszti az élességét a kép, pixelesedik). Van egy 20 éves 420*240px képed, amit egy 1920x1080-as kijelzőre kell felnagyítani. Akkora méretkülönbséget jelent, hogy egyesével megszámolhatod a pixeleket.
2021. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2021. jún. 28. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Az pedig nem számít, hogy régi filmről vagy meséről van szó, mert az új szabvány képfelbontásoknak megfelelően újra és újra kiadja a stúdió a felskálázott képet (az analóg filmszalag minőségromlás nélkül hatalmas léptékben nagyítható, több tízezer pixelesre is). Így történhet meg az, hogy egy 100 éves film is megjelenik 4k-ban, mert akkorára nagyítják és újra digitalizálják a filmet. Ez egy már létező veszteségesen tömörített digitális fájllal nem működik, ezért a 20 éve kiadott lemez csak az akkori népszerű felbontáson érhető el, ami ma már nagyon kicsinek számít.
2021. jún. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!