Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Pszichológiával kapcsolatos...

Pszichológiával kapcsolatos filmek, sorozatok?

Figyelt kérdés

Bármilyen ezzel kapcsolatos (pl. ahol megjelenik mentális zavar, emberi viselkedésminták, stb... vagy bárhogy máshogy ide köthető) filmet, sorozatot szívesen fogadnék amit ismertek (a horror kategóriába erősen besorolható dolgok kivételével!).

Pszichológia iránt érdeklődő gimnazista vagyok, a cél az lenne, hogy megismerjek ilyen dolgokat, felvessen bennem valamit, aminek jó lehet utánanézni. Szóval érdekes legyen és tanuljak belőle.

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2021. júl. 5. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a Bárányok hallgatnak részei az kb. erről szól, egy gyerekből hogy válik pszichopata sorozatgyilkos.
2021. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az antikrisztus
2021. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Horrornak nem mondanám, inkább thriller, de a Bates Motelt én nagyon szerettem. A Psycho előzménysorozata, de azért vannak benne elég lényeges eltérések a filmhez képest. Pszichológiai szempontból is elég érdekes végigkövetni a sorozat eseményeit (nem szeretném elspoilerezni, ha nem tudod, miről szól, úgyhogy csak ennyit mondanék).

Illetve még a Terápia című magyar sorozat jutott eszembe, ami inkább a pszichoterapeuta munkát mutatja be.

Plusz Netflixen elég sok dokumentumfilm/sorozat van, ami a pszichológia egyes területeire fókuszál. Pl. a Babies című sorozat a babák pszichés, mentális fejlődésével foglalkozik, a The Social Dilemma szociálpszichológiai szemmel is érdekes kérdéseket feszeget, de kreativitással és gondolkodással kapcsolatban is vannak még fent további filmek és sorozatok.

2021. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami eszembe jutott (csak angolul ugrik be) a "Split", a "Dissociative Identity Disorder"-t látjatjuk benne, egy kis csavarral (vagy mégsem csavar? Nekem érdekes és kérdéseket hagyott maga után, mert ki tudja, hogy valós vagy sem, hogy mikre nem képes a test.).

Egyébként YouTube-on Anthony Padilla többféle mentális gonddal élő emberrel normális, reprezentatív videókat csinált, ha tudsz angolul, ajánlom figyelmedbe. :)

2021. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sybil
2021. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A terápia, magyar sorozat.
2021. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A Terápia című sorozat jutott nekem is eszembe. Nagyon szerettem.
2021. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Sorozatok:


You

Bates Motel

The Leftovers

Hannibal

Mr. Robot

Sharp Objects

The Fall

Des

The Act

Mindhunter

True Detective



Filmek:


Nightcrawler

Good Will Hunting

Tore Tanzt

Mr. Nobody

There Will Be Blood

The Social Dilemma

Manchester by the Sea

Fight Club

Black Swan

Shutter Island

Swallow

The Lighthouse

Requiem for a Dream

Moon

We Need to Talk About Kevin

2021. júl. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!