Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi lehet a válasz ezekre...

Mi lehet a válasz ezekre kérdésekre? (Harry Potter) Előre szeretném jelezni, hogy nem olvastam a könyveket és a filmeket is csak régebben láttam, így elnézést ha valami egyértelműt kérdezek.

Figyelt kérdés

1. Mi az a varázslat, amit Harry Naginire küld, miután “feltámad”? Nem értem tisztán.


2. Miért csak azután fordult a bodzapálca Voldemort ellen, miután az utolsó horcrux (Nagini is elpusztult)? Az világos, hogy a tiltott erdőben miért nem, mivel ott Voldemort lényegében (legalábbis részben) öngyilkosságot követett el, viszont amikor a lépcsőn harcolnak, vagy a végső összecsapás első (még Nagini halála előtti) szakaszában, még nem fordult a pálca Voldemort ellen, pedig Harry-ben akkor már nem volt lélekdarab.


3. Mielőtt Neville megmentené őket, Ron Avada kedavra-t használ Nagini ellen? Ha igen miért nem használt? Talán Nagini immunis az átokra?


4. Voldemort miért porladt el? Az rendben, hogy meghalt, mert visszapattant rá a gyilkos átok, de általában nem szoktak elporladni az emberek, akiket ezzel ölnek meg.



2021. júl. 22. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A második és a negyedik csak filmes logikátlanság, a látvány kedvéért.

Az első így hirtelen nem rémlik, a harmadik sem, de azt nem hinném hogy Ron a gyilkos átkot használná.

2021. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A robbanó-átokkal próbálkozott Harry (,,Confringo"), mint ugye korábban Hermione is Bathilda házában.


2. és 4. A pálca szolgálta Voldemortot lényegében a filmben, csak akkor nem engedelmeskedett, mikor Harryt vette célba. Elsőnek miután megsemmisül a pohár, és Voldemort kiadja haragját a Roxfortra, a pálca nem azért repedt meg, mert nem ő a gazdája, hanem mert Harry a kastélyban volt. Utána mikor Luciussal beszélt, azért volt ,,fonnyadt" is a karja, nem azért mert kezdett gyengülni. Aztán a rengetegben mikor az átok eltalálta Harryt, Voldemort karja már sérültnek látszott. Végül mikor Nagini is megsemmisült, akkor meg már feketedett a karja, látszik is, hogy a pálca ott már nagyon ellenkezik. Pl. kicsivel előtte, mielőtt leugrottak volna a mélybe, a pálca ott megint visszatartotta magát egy darabon. A pálca lényegében próbálta megsemmisíteni Voldemortot, mikor az az igazi gazdája ellen támadt vele, csak addig nem sikerült, amíg horcruxai voltak a nagyúrnak. Ezért is porladt el a filmben, a pálca porlasztotta el, ott nem az átok pattant rá. Harry csak lefegyverezte.


3. Igen, Ron a gyilkos átkot használta, de az általában nem hatott a horcruxokra, kivéve Harrynél.


(A magyarázatok a könyvtől függetlenek.)

2021. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Eszembe jutott még valami: Ha jól rémlik, a jó oldalon harcolók (néhány kivételtől eltekintve) szinte csak kábító varázslatot (pl. stupor) használtak a halálfalók ellen, ami szerintem teljesen értelmetlen. Értem, hogy ők jók voltak és nem gyilkosok, de ez mégiscsak egy háború volt. Azt pedig elég nehéz úgy megnyerni, ha szinte csak kábító fegyvereket használunk az éles fegyverrel támadók ellen...

2021. júl. 23. 16:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja igen elnézést most olvastam (wikipédia), illetve újra néztem az utolsó részt, hogy a gyilkos átokkal, csak a készítője tudja elpusztítani a horcruxot.
2021. júl. 24. 09:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy eszembe jutott valami. Ha esetleg egy lőfegyvernek a töltényét beleáztatnák baziliszkusz méregbe, akkor azzal vajon el lehetne-e pusztítani a horcruxokat (pl. Naginit)?
2021. júl. 24. 09:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak az Avada Kedavrával lehetett ölni, hanem akár a Sectumsemprával, a robbanó-átokkal, van egy csomó olyan bűbáj, amiből gyilkosságot is ki lehet hozni, meg azért a Stupor se volt épp ártalmatlan. Ha repülés közben találták el a halálfalókat, akkor pl. megölhették őket, hacsaknem egy másik utána ment és elkapta. Sőt, az se mindegy, milyen mennyiségben szórták az ellenfélre. Pl. A Főnix Rendje könyvváltozatában McGalagonyt eltalálják egyszerre négy kábító átokkal, és majdnem belehalt. De voltak azért, akik használták magát a gyilkos átkot is. Mordon ugye egyértelműen, néha talán Dumbledore meg szerintem a könyvek alapján Lupin is. De eleve azért nem használták, mert főbenjáró átkot nehéz megtanulni normálisan használni, és a halálfalók azért jobban ki voltak képezve. A rend tagjai talán még meg is tudták tanulni, de pl. Harry ezt sose tudná megtanítani a barátainak, és ő maga se lehet szerintem képes a használatára.



A baziliszkusz méreg képes elpusztítani a horcruxot, és talán működne is, de a mugli- és a varázsvilág tárgyai ütik egymást.

2021. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!