Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mikor Voldemort “megölte...

Mikor Voldemort “megölte Harryt”, és a “holttestére” Cruciatus átkot szórt, akkor miért nem érzett Harry fájdalmat, csak felrepült a levegőbe? (Csak a könyvekben van ez a jelenet)

Figyelt kérdés

2021. aug. 1. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt találsz pár elméletet erre vonatkozóan:

[link]

Az is egy lehetőség, hogy a pálca nem bántotta a gazdáját, de valószínűbbnek tűnik az az elmélet, hogy Harry (és egyben Lily) önfeláldozása miatt. Elvégre Neville sem sérült meg kicsivel később Voldemort átkaitól, és senkit nem tud igazán bántani ezek után. Harry el is mondja neki, hogy ugyanúgy feláldozta az életét, mint korábban az anyja. Valaki ki is másolta a könyv ide vonatkozó részét:

"You won't be killing anyone else tonight," said Harry as they circled, and stared into each other's eyes, green into red. "You won't be able to kill any of them ever again. Don't you get it? I was ready to die to stop you from hurting these people--"

"But you did not!"

"--I meant to, and that's what did it. I've done what my mother did. They're protected from you. Haven't you noticed how none of the spells you put on them are binding? You can't torture them. You can't touch them. You don't learn from your mistakes, Riddle, do you?"

2021. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Talán Voldemort túl gyenge volt,hogy ténylegesen fájdalmat okozzon (hisz ugye őt is megviselte,hogy eltalálta Harryt,ezzel elpusztítva egy horcruxot).

De biztosra én sem tudom, régen olvastam.


Most utána olvasva azt írják páran,hogy a bodzapálca nem bántaná a saját gazdáját. Ez is csak feltételezés persze.

2021. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm szépen!
2021. aug. 1. 12:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!