Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mikor van egy színésznek egy...

Mikor van egy színésznek egy olyan szerepe hogy rengeteget kell cigizni benne, (pl: Peaky blinders, Thomas, bár igazából bárkit lehet mondani mert szinte mindenki cigizik benne), azt hogy oldják meg?

Figyelt kérdés
Nem tudom már arra is gondoltam hogy nem igazi cigi :D de olyan van? Nem zavarja őket, hogy így elroncsolják több száz cigarettával a tüdejüket csak egy szerep miatt, főleg ha a való életben nem cigizik?

2021. aug. 11. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Azért ahhoz hosszú füstben töltött évek,évtizedek kellenek,hogy a dohányosok "elroncsolják"a tüdejüket.
2021. aug. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk egy hosszu sorozat, és 8-9 évig vagy több ideig is forgatják? Ne mondjátok nekem hogy az egészséges, ha mondjuk a héten 5 nap forgatnak, és öt nap alatt elszív mondjuk húsz szállal vagy még többel egy évtizeden keresztül
2021. aug. 11. 09:37
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Oké, hogy heti 5 nap forgatnak, de abból egy színészre kb egy nap jut.

A barátok köztöt is felvették egy hét alatt, aztán egy hónapra elég volt.

2021. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Olvastam pár éve egy interjút egy színésszel, aki hasonló esetben gyógynövényes cigarettát szívott állandóan. Ne kérdezd, hogy milyen gyógynövény volt benne, de ezek szerint ez is egy megoldás. Meg azért vannak olyan "trükkök" is, hogy mondjuk egy adott jelenetben kb. kétszer látod csak, ahogy a színész beleszív, azon kívül csak fogja a cigit. Mégis azt érzékeli a néző, hogy folyamatosan dohányzik az illető a filmben/sorozatban. Ennyitől azért remélhetőleg nem lesz túl komoly baja. De olyan interjút is olvastam már, ahol az adott színész a sorozat végére függővé vált, és ugyanúgy le kellett szoknia róla, mint minden évek óta dohányzó embernek. Ez a rosszabbik eset, de ha valóban van kevésbé káros opció, akkor senki nem kényszeríti őket erre, tehát a saját döntésük ezt ilyen formában bevállalni. Illetve azt se felejtsük el, hogy a színészek is emberek, és bizony van, aki dohányzik közülük. Akit nem követnek állandóan a paparazzók, azokról általában elég nehéz kideríteni, de több híres ember dohányzik, mint gondolnád.
2021. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

2

Nyilván nem egészséges.Meg egy évadot nem biztos,hogy egy egész éven keresztül forgatnak.Lehet megvan az a teszem azt 20 rész fél év alatt.

De még ha 8 éven keresztül naponta 20 szálat elfüstöl az sem biztos,hogy maradandó egészségkárosodást okoz.Hiszen rengeteg dohányos van aki megteszi ezt akár 30-40 évig is.És csak utána éri el a végzete.

2021. aug. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

(Négyes vagyok.)

Találtam egy ilyen cikket, ahol leírják, hogy az általad említett színész is növényi alapú, nikotin mentes cigarettát szívott, sőt alapból ilyet használnak általában a forgatásokon.

[link]

2021. aug. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Műcigivel. Nem igazi cigi, csak úgy néz ki.
2021. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én pl láttam és szívtam is (kíváncsiság) rózsacigit. Nem néztem meg pontosan mi van benne, de valószínűleg közel sem annyira káros, mint a nikotinos cigi + ahogy előttem írták, párat beleszív esetleg a színész, többnyira csak fogják a kezükben. Egy teljes sorozat alatt szerintem max pár szál cigit szívnak el összességében és jó eséllyel abban sincs nikotin. Egy cigibe egyet is lehet szívni és 20-at is, ugyanúgy leég. :)
2021. aug. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Létezik nikotinmentes cigi is
2021. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha művér meg műhányás meg műbelek meg CGI lefejezés stb létezik, pont műcigi ne létezne? Van olyan filmes kellék ami csak egy sima fehér szál, nincs benne nikotin meg semmi, meggyújtják, füstöl aztán jó napot. Meg nem is kell letüdőzni, elég ha valakinek ott lóg a szájában/kezében, sok ilyet is látni filmekben.

Meg aztán olyan is van hogy a színész a valóságban is cigizik, bármily meglepő, elég sok színész dohányzik a való életben.

2021. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!