Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik ez a film? Pontosan...

Melyik ez a film? Pontosan emlékszem rá, mégsem találom meg.

Figyelt kérdés

Azt nem tudom hogy mikori, a képi világából én azt mondanám, hogy a 70-es években készülhetett. Műfaját tekintve sci-fi. Még úgy 2 éve láttam. Úgy kezdődött, hogy egy bolygón éltek elég fejlett lények. A filmen ők emberek voltak, mert színészek játszották őket. Aztán az egy napon történt egy nagy katasztrófa, és elhagyni kényszerültek a bolygót. Voltak űrhajóik ehhez. Ismerték a környező világot, tudták, hogy egy tőlük 9 fényévre lévő bolygó alkalmas lehet az életre. Illetve volt is valami ősi feljegyzésük erről, tudták hogy ott régen fejlett élet volt, valami kapcsolat volt a 2 bolygó között. Egy űrhajóval egy kis csoportja a még életben maradtaknak elment oda, leszálltak egy kisebb kontinensen (/nagyobb szigeten, nem tudom pontosan), és ott kezdtek új életet. A bolygót bejárták, feltérképezték. A legfejlettebb élőlények olyanok voltak, mint őket (tehát a filmben emberek), csak tőlük sokkal fejletlenebbek, primitívebbek (ősember szerűen ábrázolva). Velük nem is vegyültek el sokáig. Aztán ezen a bolygón is történt egy katasztrófa, egy özönvíz, aminek hatására kezdetben csak szépen lassan fokozatosan emelkedett a vízszint, csökkent a kontinens mérete. Viszont pár 100 év alatt teljesen elmosta azt a kontinenset amin éltek. De ez már később volt, sok generációval az érkezés után, ekkor űrhajójuk már nem volt. Így klasszikus vízi hajókra szálltak, és mindenféle irányba elhajóztak még el nem mosott kontinensekre. Ez az elhajózás nem egyidőben történt, hanem mindig csak a "kiszorítottak" hagyták el a kontinenset. Több törzsük volt, a törzsek tagjai mindig együtt maradtak, egy hajón. Aztán az így elért új helyen ismét elkezdték az életet. Itt már a körülmények sokkal rosszabbak voltak, sok tudásuk elveszett (pontosabb szétszaladt, mert minden törzs máshoz értett, és 2 törzs nem költözött egy azonos helyre). Az új helyeken mindegyik törzs feljegyezte valamilyen formában a tudását, hogyha már valójában nem is igazán érteken semmihez, legalább az az egy megmaradjon, amihez igen. Csak ez sok esetben használhatatlan volt, a többi törzs tudása híján. Ekkor már megkezdődött a keveredés az ott élő, hozzájuk nagyon hasonló csak primitívebb élőlényekkel. Rájöttek, hogy genetikailag majdnem egyeznek, szinte ugyan annyira intelligensek, ha kiskorban ők is rendes oktatást kapnak. Pár generáció múlva már biológiailag is össze kapcsolódtak (elkeveredtek).

Nagyjából ennyi volt a film. A nagy részére emlékszem, de mégis egyszerűen nem találom meg neten, hogy mi is ennek a címe.



2021. aug. 11. 12:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve amire emlékszem, az az, hogy a filmben nem volt benne a címe. Ez fix. Tehát nem volt előtte a szokásos 1-2 perces intro, amiben szerepel a címe. Semmi ilyen nem volt. Még stáblista sem, furcsa is volt. De amúgy biztosan rendes film volt, minőségileg túl jó volt ahhoz, hogy ne az legyen. Akinél láttam, neki sem volt meg a címe.
2021. aug. 11. 12:59
 2/9 anonim ***** válasza:
Legalább valamelyik szereplő nevére emlékszel?
2021. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán. Pedig voltak benne nevek, csak azok nagyon furcsák voltak, nem olyanok mint amiket használunk. Az egyikük neve talán Úz volt, de nem biztos.

A kérdés kiírása óta is még gondolkodtam. Pár dolog eszembe jutott:

- Az új bolygót amire elmentek vagy Túrem-nek vagy Tórem-nek hívták.

- Kezdetben még közel voltak a bolygók, aztán szépen távolodtak el. A végén már ha akartak volna se tudtak volna visszamenni, mert akkor már kimondottan nagy volt a távolság. Ez volt a 9 fényév (de lehet csak 6), erre emlékeztem, az eredeti távolság nem tudom mennyi volt.

- Hoztak az űrhajon több féle magokat magukkal, azt kezdték el utána termeszteni.

- Amikor először leszálltak az új bolygón, akkor valami miatt amint megközelítették a felszínt lezuhantak, belecsapódtak egy hegy oldalába.

Az űrhajó nem volt sosem szépen illusztrálva, a becsapódás is asszem csak belülről látszódott, össze-vissza mozgott a kép és annyi. Utána kívülről meg már csak füstölt.

2021. aug. 11. 15:21
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Támadok a marsról?

Esetleg Támad a mars

Én igazából lui de funestől láttam amiben emberek voltak a földönkviuliek

2021. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de biztosan nem ezek voltak.
2021. aug. 11. 16:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem láttam a filmet de talán:

2001: Űrodüsszeia

2022. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Meg fogom nézni hátha ez az.
2022. máj. 9. 16:56
 8/9 anonim ***** válasza:

"a képi világából én azt mondanám, hogy a 70-es években készülhetett."


Tudnál hasonló minőségű speciális effektusokat tartalmazó filmet mondani?

2022. máj. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a történet amit leirtál hasonlit a magyarok állitolagos őstörténetére.

ilyen filmre nem emlékszem de... van egy jo könyv trilógia

halálvilág 1-2-3.arra nagyon hasonlit ez a történet.a 2-ik részben van hogy a szakmai tudást külön csoportok birtokolják.

régen olvastam jó könyvek.ha film is készült belőle sz engem is érdekelne

2022. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!