Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan irnatok le kulonbseget...

Hogyan irnatok le kulonbseget a film sorozatok es a sima sorozatok kozott?

Figyelt kérdés

2021. szept. 12. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A filmsorozat élőszereplős, ha simán csak sorozatot mondasz, az vonatkozhat pl egy animációs technológiával készültre is.
2021. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A hosszukban különböznek elsősorban. A tv sorozatok részei nagyon ritkán haladják meg az 1 órát.
2021. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Filmsorozat = ugyanabban a filmes univerzumban jelenik meg több mű folytatásosan, melyben a részek külön-külön is önálló filmekként értelmezhetők.

A sorozatot szerintem nem kell megmagyarázni, annyira élesen elválik a filmektől (készítési idő és körülmények, képernyőidő, történetmesélési és karakterépítési jegyek, megjelenési platform, stb.).

2021. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Filmsorozat = ugyanabban a filmes univerzumban jelenik meg több mű folytatásosan, melyben a részek külön-külön is önálló filmekként értelmezhetők."


Ez nagyjabol helyesnek tunik, viszont volt egy film az a cime hogy Alom doktor es sokan irtak hogy erdemes elotte megnezni a Ragyogas c. filmet hogy jobban ertsem.

2021. szept. 12. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Az álomdoktorban vannak utalások a ragyogásra, de úgyis élvezhető ha nem láttad előtte.

Nekem speciel nem tetszett a Ragyogás, nagyon gagyi a könyvhöz képest.

2021. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy sorozat tagjainak a nevében is meg kell jelennie valahogy, hogy összetartozik. Vagy sorszámozva vannak, vagy van valami közös főcímük és önálló alcímük.

Ezen kívül még a saját univerzumban lehetnek önálló egységei egy filmes világnak és osztozhatnak karaktereken, csak nem biztos hogy sorozatnak lehet azt már nevezni - az inkább a "franchise".


A kérdésedben a Ragyogás és Álom doktor a ragyogás franchise része:

[link]

2021. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Az álomdoktorban vannak utalások a ragyogásra, de úgyis élvezhető ha nem láttad előtte."


Nekem nagyon nem jott be, semmi se nagyon tortent pedig szeretem a lassabb filmeket (a macskaig neztem aki megjosolta hogy kifog elhunyni a korhazba es ez a macska azt hiszem igazabol is letezett egyebkent)


A Ragyogas c. film pedig nagyon gyakran emlegetve van a film kritikusok korebe (legalabbis kulfoldieknel)

2021. szept. 12. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!