Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter a Főnix rendjében...

Harry Potter a Főnix rendjében miért nem használt főbenjáró átkokat, és a rendnek a tagjai szintén miért nem?

Figyelt kérdés
Nem lett volna elég erős még Harry az átkokhoz, vagy félt attól hogy elítélnék miatta? De hisz az Azkabanból megszökött rabok voltak azok mindenki tudta volna, hogy muszáj volt haszálni, meg a barátai épsége is múlt rajta. A rend tagok szintén nem használtak, és ugye emiatt Sirius is meghalt, pedig szerintem úgy akár még túlélhette volna a párbajozást. Tudom hogy a végén Bellatrix ellen használ Harry egy gyenge cruciatus átkot, de ennek sem lesz semmi következménye, szóval innen nem értem a dolgot. A könyvet olvastam nem a film alapján kérdezem azt még nem láttam eddig. A másik, hogy a halálfalók is használtak halálátkokat, hisz le is írják hogy zöld átkok csapódtak a falba stb... szóval innentől tényleg számomra kissé "csalódás" volt ez a részlet.

2021. szept. 22. 04:37
 1/10 mantis religiosa ***** válasza:
100%

A rendőr sem lőhet le csak úgy minden bűnözőt, hiába van fegyvere.


Erkölcsi oldaláról nézve, nem akart lesüllyedni a halálfalók szintjére. Luke sem ölte meg Darth Vadert.

2021. szept. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Aki főbenjáró átkot használ az az azkabanba kerül
2021. szept. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A főbenjáró átkok nem véletlenül tiltottak. Mint a gyűjtőnevük is mutatja, ezek a legnagyobb bűnök, amiket mások ellen el lehet követni. Elnyomás, kínzás, gyilkosság. Ebből kifolyólag minden jóérzésű ember elítéli mindet és azokat is, akik használják ezeket az átkokat. Szóval, ha Harry és a rendtagok ugyanazzal a módszerrel éltek volna, mint azok akik ellen küzdenek, akkor nem lettek volna különbek náluk.
2021. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy zöld, még nem lesz Avada Kedavra.


Rendőrök sem robbantják fel a gyanúsított házát, nem rabolják el és kínozzák meg a gyerekeit stb.

2021. szept. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyan rémlik a könyvekből hogy az avade kedabrához gyilkos szándéknak is megkell lennie
2021. szept. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják előttem, a főbenjáró átkokat akarni is kell, kell hozzá a gonosz szándék. nem véletlenül sikerült Harry Cruciatusa olyan gyengére hogy Bellatrix csak nevetett rajta... Sohasem használta, nem is akarta igazán, csak hirtelen dühből próbálta meg.

Emellett a főbenjáró átkokat MINDENKINEK tilos használni és életfogytig tartó Azkaban a jutalma annak aki megteszi. A halálfalókat is lecsukták érte - már akiket sikerült elkapni. De ugye ők Voldemort emberei voltak, nem volt egyszerű begyűjteni őket. Ellenben ha pár tinédzser gyilkolt volna, na őket elég könnyű lett volna a Minisztériumnak elfogni.

2021. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#1 Ebben egyet tudok érteni,de a barátai élete volt elég erős veszélyben, főleg hogy jóval kevesebben voltak a tinédzserek, mint a jól képzett halálfalók, így szerintem járt volna neki büntetés ezután, főleg hogy körözték őket, és ha gyerekekre támadnak, akkor azoknak meg kell valahogy védeniük maguka.


#2 Nem feltétlen az előző részekben azt is említették, hogy amikor régen Voldemortnak a hatalma fellendülésben volt a minisztérium engedélyezte az auroroknak, hogy főbenjáró átkokat használjanak a halálfalók/Voldemort csatlósai ellen.


#3 Ezzel teljesen egyetértek, de a helyzet tette volna szükségessé, hisz 6 gyerek, és 5 felnőtt ember élete volt a tét. Tudom hogy normál esetben tiltott, és a legnagyobb bűn.


#4 A könyv általában így említi, hogy zöld csóva, meg zöld varázslat stb lehet filmben nem feltétlen így van azt nem tudom. Persze hogy nem robbantják fel, de ez nem tudom hogy jött ide mondjuk :D


#5 Ebben igazad van, de az is bele van írva, hogy Harryt borzasztó düh öntötte el, és emiatt szaladt Bellatrix után, aki ellen Sirius halála miatt bőven meg volt a gyilkos szándék, főleg hogy 1 az 1 ellen maradtak ameddig meg nem jelent Voldemort, és Dumbledore.


#6 Igen, ebben van valami.

Igen, ebben is maximálisan igazad van, de ahogy feljebb írtam a minisztérium is engedélyezte egy időben az auroroknak, mert nem lehetett minden halálfalót elkapni, és elhurcolni főleg, hogy nem lehet piszkavassal fegyverek ellen harcolni. Nem véletlenül halt meg annyi "jó oldalon" harcoló mágus.


Amúgy köszönöm a válaszokat, és egyet tudok érteni a nagyrészével, de szerintem ennél a részletnél kissé "túl szép" volt ,hogy nem vetettek be mindent amit tudtak, és így kicsit egyoldalúra sikerült a harc. Számomra csak ez volt fura, de amúgy magát az egész könyvet élveztem, de jól esett volna a tudat, hogy Harry, vagy valamelyik rend tag kinyiffantja a halálfalók egyikét :D de kitudja most olvasom a félvér herceg hogy majd abba mi lesz.

2021. szept. 22. 15:53
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

"#4 A könyv általában így említi, hogy zöld csóva, meg zöld varázslat stb lehet filmben nem feltétlen így van azt nem tudom. Persze hogy nem robbantják fel, de ez nem tudom hogy jött ide mondjuk :D"


Sokkal több varázslat van, mint szín, így több zöld színű varázslat is van, sőt olyan is, amikor csak a fényt küldik fel. A filmet miért kevered folyton ide?

Úgy jött ide, hogy a főbenjárók olyan szintű mágiák, akkora gonoszság, pusztítási vágy kell hozzá, mint a terrorizmushoz, épp ezért nem használják.

2021. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok.

Igen igen, a cél szentesíti az eszközt. Ezzel viszont az a baj, hogy morálisan nagyon is megkérdőjelezhető. Gyakorlatilag ez a diktátorok, zsarnokok eszköze és mentsége minden tettükre. Így, aki ezzel él átlépi azt a bizonyos morális határt.

2021. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

,,Nem feltétlen az előző részekben azt is említették, hogy amikor régen Voldemortnak a hatalma fellendülésben volt a minisztérium engedélyezte az auroroknak, hogy főbenjáró átkokat használjanak a halálfalók/Voldemort csatlósai ellen.''


Igen, csak ezúttal az volt a gond, hogy a minisztérium már azért is le akarta volna csukatni Harryéket, amiért Voldemort visszatérését hirdették, hisz nem akarták ezt elhinni. Ha főbenjáró átkot használtak volna, mindenképp elítélték volna őket, hacsak a megátkozott halálfaló nem tudott elmenekülni, és így ottmarad bizonyítékként. A gyilkos átok (legalábbis szerintem), még a másik két főbenjáró átoknál is nagyobb tudást igényel, szerintem ezt egyikük se tudná végrehajtani (tehát Harry és Hermione se), még ha a szándék meg is lenne hozzá. Nézzük sorban őket: Ron tudna hozzá durva lenni, meg teljesen aranyvérü stb. de egyedül képtelen lenne rá. Ginny túl jólelkű ahhoz, hogy konkrétan a gyilkos átkot használja. Luna túl hóbortos hozzá, a többi alapátkot is csak Harry tanításával tudta elsajátítani. Neville (bár az egyik kedvenc karakterem, és nem szeretem lenézni), hát tudjuk. Harry és Hermione meg képtelenek rá érzelmileg. Harrynek magát a gyilkos átkot szerintem sose sikerülne elsajátítani, nincs akkora tudása, Hermione pedig (kisebb SPOILER a hetedik könyvből) egyszerűen nem meri az ekkora pusztító átkokat használni, később ki is fejti. Amúgy is, ha a gyilkos átkot nem tudják használni, a többivel mit érnének? (Ez igaz a rend tagjaira is). A halálfalók túlerőben voltak, ha egyikükre Imperiust szórnak, akkor hacsaknem azt parancsolják neki, hogy támadja meg a társait, semmi értelme, mert egy társa rögtön fel tudná oldani rajta az átkot. A Cruciatussal pedig csak még jobban maguk ellen fordítanák, sokáig meg úgyse használják ezt az átkot, hisz nemrég látták előtte személyesen, hogy a túlzásba vitele mit művelt Neville szüleivel (ebből adódóan Neville már nem is használná ezt az átkot, emlékezz csak A Tűz Serlegében Mordon óráján hogy kibukott). Ezét is voltak mondhatni többnyire hatásosak a lebénító átkok (a kábító és a sóbálvány átok).


Bár Kingsley és Tonks jelenlegi, Alastor pedig exauror voltak, ők se feltétlen tudták használni. Egyrészt, amit a minisztériumról írtam, Tonks és Kingsley ráadásul ,,beépített emberek'' voltak. Másrészt, Tonks esett ki leghamarabb az ütközetből, Kingsley szintén nem volt pl. Alastorhoz mérhetően erős (ekkor még legalábbis), mert ő szintén hamar kiesett Bellatrix ellen, Alastor pedig már öreg volt: egy éve konkrétan ifj. Barty Kupor meg a gyáva nem nagy tudású Féregfark tette ártalmatlanná, itt pedig Dolohov adott azért neki az ütközetben. Ő, Remus és még talán Sirius az, akik amúgy tudják használni mindhárom főbenjáró átkot. Sirius a tudása miatt, Alastor konkrétan használta régen, Remus meg vérfarkas mivolta miatt, meg egy megjegyzéséből adódóan a hetedik könyvből, feltételezem, hogy ő is. Siriusnak amúgy balszerencséje is volt halálakor, mert Bellatrix a könyvben nem a gyilkos átkot használta, csak épp a halálfüggöny előtt harcoltak.


Amúgy nemcsak a főbenjáró átkokkal tudtak gyilkolni, ha olyan pozícióban találják el a célpontot a kábító átokkal, úgy is meglehet halni, vagy a robbanó átokkal (amit használtak is), esetleg a vágóbűbájjal stb. Meg sokszor az egyszerű átkok voltak hatásosak a legfélelmetesebb halálfalókkal szemben, pl. Dolohov, aki Bellatrix mellett a második legkegyetlenebb halálfaló volt, konkrétan érzékeny volt a sóbálvány átokra.


Egyébként az utolsó két könyvben már fordulgatott a kocka mind a főbenjáró átkok használatával , mind az áldozatok kilétével kapcsolatban is

2021. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!