Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki irányította a harcot? Wind...

Ki irányította a harcot? Windu vagy plapatine?

Figyelt kérdés

Szóval sokan önkényesen windut mondják de nem nézik a tényeket palaptine tudta hogy anakin el fog jönni és nem fogja hagyni hogy windu kárt tegyen palpiba mivel legjobb tudomása szerint csak ő mentheti meg padmét akinek amúgy semmi baja nem volt. De ezt a könyv változat is alátámasztja most idézem a részeletet :


" -windu: a sithek többé nem irányítják a köztársaságot! Vége, vesztett!

*Mace lejebb eresztette kardját*

-Windu: ugyan azért vesztett amiért a sithek mindig elbuknak a saját félelme győzte le.


*Palpatine felemelte fejét arca gyűlölettől izott. *


TE BOLOND! OSTOBA! hát azthiszed hogy a félelem amit érzel az enyém?!


*Ekkor érkezett meg anakin.... *"


Ez is azt bizonyítsa hogy palpatine tudatosan hagyta magát hogy windu csak anakin félelme miatt tudott felülkerekedni egy rövid időre.


És azért ha belegondolunk nem volt azért palpi annyira kiszolgáltatva csak elhitte anakinal hogy a jedik milyen rosszak hogy egy fegyvertelen megsebzett öregembert megölnének de pár másodperc múlva pedig :


"HATALOOOOM,VÉÉGTELEEN HAAATAALOOOOM"


Szóval ez az én véleményem ti hogy gondoljátok?



2021. okt. 26. 12:42
A kérdező szavazást indított:
Palpatine irányított
Windu irányított
Kiegyensújozott párbaj volt
18 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Palpatine,ez egyértelmű.
2021. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Köszönöm, hogy törölted már 10 ember üzenetét is, beleértve engem is. Star Wars Kisokos még videót is csinált erről, és az 1.válaszoló már egyszóval megválaszolta, de mindegy, úgyis ez a komment is törölve lesz.
2021. okt. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szerinted én töröltem? Azt nem én döntöm el hogy mit törölnek és az eredeti első válaszoló gandalfot írt és az ilyes féle válasz nem érdekel a kérdésre válaszoljon ne trolkodjon
2021. okt. 26. 14:53
 4/19 Tislerics Máté ***** válasza:
28%

Elvileg Windu ugyan olyan jó vívó, mint Yoda, vagy talán még jobb is. És Yodával tudjuk, hogy milyen kiegyensúlyozott volt a párbaj. Szóval Paplatinnak oda kellett azért tennie magát, hogy addig életben maradjon, amíg Anakin odaér. Bizonyára akarta, hogy odaérjen és pont azt tegye, amit tett is. De nyilván nem lehetett ebben tökéletesen biztos. SŐT:


Elvégre azért jöttek oda letartóztatni, mert Anakin beköpte. ÉS erre Palpatin is könnyen rájöhetett, amikor Windu-ék megjelentek. Tehát akkor inkább úgy tűnhetett Palpinak, hogy Anakin a Jedikkel van inkább. Beköpte őt a Jediknek, mert kiábrándult belőle...


A legvalószínűbb, hogy amikor érezte már Palpatin, hogy Anakin közeledik, akkor direkt eljátszotta, hogy gyenge és segítségre szorul.


Szóval a válasz szerintem: is-is!

2021. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4# ha ismered palaptine életét 1-2 alkalmat kivéve mindig minden úgy történt ahogy ő azt eltervezte tudta hogy anakin el fogja mondanina jedi tanácsnak hogy ő a sith ez is csak az ő malmára hajtotta a vizet mert az hogy szembe szál winduval akit anakin alapból nem színlel és azt látja hogy az egyetlen ember aki meg tudja menteni padmét épp haldoklik akkor vajon mit fog tenni?


Akárki akármit mond palpatine a legnagyobb manipulátor a galaxis történetében a fénykardot is remekül használja ott van az hogy megküzdött maul-al aki az akkori kor egyik legjobb harcosa volt és a szintén elég erős testvérével mindkettőjület legyőzte úgy hogy ő dominált végig.

2021. okt. 27. 12:32
 6/19 Tislerics Máté ***** válasza:
70%
Szerinted biztos volt benne, hogy jön Anakin. Szerintem meg nem. Ettől még Windu legalább olyan jó kardforgató, mint Yoda. Yodát már semmi oka nem volt életben hagynia palpatinnak. Mégis kiegyensúlyozott volt a párbaj közöttük.
2021. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Tudod miért gondolom ezt mivel anakinak palpatin azon kevés emberek közé tartozott akik a bizalmába férkőztek ilyen volt : obi wan, yoda, padmé, rex, ahsoka, és ugye palpatine és ha átgondolod palaptine is tudta hogy ha felfedi magát anakin előtt akkor az egy hatalmas csapás kémt fogja érni aminek hatására vagy meg akarja majd ölni vagy feladni a jedi tanácsnak és tekintve hogy ahogy mondta végig abban a tudatban volt anakin hogy csak palpatine meneheti meg padmét ezért evidens hogy csak fel fogja adni őt a tanácsnak. Alapból is csak 2 emberre számított palpi vagy yoda vagy windu ennyi
2021. okt. 27. 13:10
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Mindig leírom ilyenkor, hogy George Lucas, aki az egészet rendezte és kitalálta annyit mondott erről, hogy Windu nyerte a párbajt.


Én azt el tudom fogadni hogy Windu azért kerekedett felül Palpatineon, mert Anakin félelméből merített erőt, de szerintem Windu rúgása az egyértelműen meglepte őt. Ha direkt hagyta magát legyőzetni akkor meg ROHADT biztosnak kellett lennie abban, hogy Windu tökölni fog ahelyett, hogy darabokra vágja azonnal. Mire Anakin odaér Palpatine már sarokba volt szorítva, le volt fegyverezve. Gyakorlatilag Mace akármikor darabokra vághatta volna, de természetesen tökölt addig, amíg le nem vágták a kezét (tipikus filmes baromság, bár ez a párbaj félelmetesen rosszul volt megkoreografálva)


A valóság az, hogy biztosan SENKI nem tudja, hogy hagyta-e magát vagy sem. Én ha Sidious lennék és tényleg igaz lenne amit írsz, akkor maximum akkor fegyvereztem volna le magam, amikor már Anakin ott van, az biztos.


Amúgy igen, Sidious talán a legerősebb Sith valaha, de abban a párbajban több dolog is közrejátszott, ami Windunak kedvezett. 10-ből 7x lehet, hogy Sidious nyerne, de ez épp egy olyan alkalom volt, amikor a körülmények Windunak kedveztek.


Ugyanez igaz az 1. filmben a Darth Maul-Obi Wan (még csak padawanként) párbajra, 10-ből 8x tuti Maul nyert volna, gyakorlatilag itt is le volt fegyverezve Obi, csak addig tökölt a Sith, amíg ketté nem vágták.


De ha már a Yoda-Sidious párbajnál tartunk, ott meg az volt a helyzet pont, hogy a körülmények, a helyszín, stb abszolút Sidiousnak kedveztek, ezért is tudta kontrollálni azt a párbajt. Gyakorlatilag nála volt a "high ground" előny, gyakorlatilag úgy dobálta yodához azokat a kör alakú szenátusi üléseket ahogy akarta, lentről yoda nem tudott mit kezdeni vele. Ezért is futamodott meg végül ő.


Ezért mondom, hogy a körülmények rohadt sokat számítanak egy adott párbajban, és könnyen győzhet az esélytelenebb is, ha éppen az adott helyszín/egyéb dolgok nekik kedveznek. Ez történt Winduval is Sidious ellen.

2021. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem volt azért olyan fegyvertelen palpatine ha windu nem kapcsol rögtön amikor palpi elkezdte az erővillámait "szórni" akkor kb addig tartott volna az a jelenet de kapcsolt ezért nem repítette ki plapi az ablakon ha épp anakonra figyel akkor vagy épp elnéz egy másodpercre is valahova abban a pillanatban már halott.


Aztán ott van hogy 3 jedi mestert ölt meg fél perc leforgása alatt miért ne tehette volna ezt meg winduval? Húzta az időt mivel tudta hogy anakin el fog menni oda.


Nem lehet csak azért lehúzni egy karaktert mert antagonista és nem a jó fiú azok a jedi MESTEREK tanács tagok akiket olyan hamar megölt minimum 2-szer megküzdöttek grivousel sőt dookoval is. Mindannyiukat yoda tanította több évtized tapasztalata mérhetetlen sok gyakorlás és palpatine megölte őket ezért mondom hogy windu se lett volna kivétel annak az egy dolognak köszönhette hogy nem hal meg rögtön hogy hogy palpi anakinra várt hogy megmutassa neki milyen rosszak is a jedik azzal hogy meg akarják őt ölni és átvenni a hatalmat a köztársaság fölött (ami speciál igaz is mert nem sokkal a harc előtt beszélték a tanácstagok hogy le kéne váltani palaptinet és ő nekik álni a helyére) csak ezért mardt életben addig.


És engem nem érdekel hogy lucas azt mondta igen ő találta ki a star warst ő alatta készült el a film de pl azt ő elmondta hogy csak a filmejit tekinti star warsnak (igazi star warsnak) pl a clone warst nem na és ez az ami az összes rajongóra igaz élükönítik azt ami nekik kánon és ami nem és azt hogy melyik esemény hogy zajlott mint ez is.


Erre remek példa Mark Hammil ő gyakorlatilag tagadja az utolsó jediket mint star wars film

2021. okt. 28. 15:28
 10/19 Tislerics Máté ***** válasza:
31%

Szerintem engedd ezt el kérdező! A filmben Windu győz. Ezt a rendező is megerősítette. Szóval ez van a filmben. Akár érdekel, akár nem...


Az, hogy utána mások milyen egyéb SW cuccokat csináltak, semmit sem változtat ezen... Főleg akkor, ha azt még Lucas sem fogadja el SW-nek...

2021. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!