Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A SOROZATBAN (NEM a valóságban...

A SOROZATBAN (NEM a valóságban) hogy hal meg Szulejmán szultán?

Figyelt kérdés
Előre is köszi! :)

2021. nov. 13. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

A Zrínyi Miklós által páratlan hősiességgel védelmezett vár bevételét Szulejmán már nem élhette meg. 1566. szeptember 6-án az akkor még ostromlott vár falai alatt halt meg.[20][21] Az ostrom sikere érdekében halálát a nagyvezír és alvezérei titokban tartották a hadsereg előtt, sőt a győzelem után is úgy szállították kocsijában Nándorfehérvárra, mintha élne. A majdnem 72 éves 46 évig uralkodó szultánt fia, II. Szelim követte a trónon. Halála után Szulejmán belső szerveit Szigetvár mellett Turbékon, testét pedig Isztambulban temették el.


Magyarországi sírhelye a legutóbbi időkig ismeretlen volt, de a Zrínyi-Szulejmán Kutatócsoport[22] tagjai által a Szigetvár-turbéki szőlőhegyen 2015-ben elkezdett régészeti feltárás eredményei azt jelzik, hogy ott szinte biztosan az ő türbéjének a maradványait találták meg

2021. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudsz olvasni? Direkt kiemeltem, hogy NEM a valóságot kérdezem, hanem a sorozatot!!!! Mit nem lehet ezen érteni? Nagy segítséget adtál, mondhatom. Ezt a cikket én is megtaláltam..
2021. nov. 13. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg erdekel: beteg volt már, alig bírt járni, az orvosok is mondták h pihennie kellene mert a lába is tiszta sebes volt. De azért elment a hadjáratra, bár ő maga persze már nem harcolt, végig a satorban volt, és ott halt meg az ágyon. Kb ennyi.
2021. dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!