Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » SPOILER! Nem volt csalódás a...

SPOILER! Nem volt csalódás a Vaják sorozat?

Figyelt kérdés

Ezt leginkább azoktól kérdezem, akik elolvasták a könyveket és/vagy játszottak Witcher 1-2-3 játékokkal.

Nagyon szeretem a The Witcher világát, valóban egy olyan összetett és különleges világ, amelyben szerintem mindannyian élnénk egy kicsit, leginkább Geralt helyében. Az első kettő játék elment, kicsit régi de az nem probléma. A Wild Hunt pedig szerintem nagyon jól össze lett rakva, érdekes, néha humoros, tetszik, hogy én alakítom Geralt életét. Nagyon részletesen ki lettek dolgozva a helyszínek, a karakterek és a DLC-kkel is meg vagyok elégedve. Ami még jobban emeli az élményt számomra, hogy a pénzünkért nem egy 90 órás játékot kaptunk, hiszen ha kérdőjelezel, mellékküldetésezel, gwyntezel stb., akkor egy igencsak hosszú játékban lehet részed. A kiegészítők is csak emelik az élményt, főleg Toussant. Viszont kijött a sorozat és elsőre persze különleges volt. Még azok is megismerkedhettek az előzménnyel, Geralt és Ciri végzetével, Yen átalakulásával, akik nem olvasták a könyveket. De számomra nagyon elnagyolt sorozat lett. A csatajeleneteken kicsit sem izgultam (pedig viszonylag könnyen beleélem magam és kicsit sem tudnám azt mondani, hogy jól lettek kivitelezve). Az is zavar, hogy ugye Ciri a Wild Hunt kezdetén Kaer Morhenben eléggé kislány volt, olyan max 8 éves körülinek mondanám, viszont a filmben már egy tinit kaptunk. És még csak most fognak eljutni majd Kaer Morhenbe, szóval őszintén nem tudom, hogy mekkora lesz a sorozat végére. A szereposztással is tudnék kicsit vitatkozni és jó lett volna egy még régebbi előzmény, ahol beleshettünk volna a witcher iskolák életébe. Olvastam olyan információt, ami szerint közel 7 évados is lehet. Nem tudom eldönteni, hogy várjam-e a második évadot ezek után. Ti várjátok már? Mi a véleményetek?


2021. nov. 26. 10:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom mi az a Vaják
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Imádtam.
2021. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Gagyi volt, néhány percig bírtam, beletertem, majd kikapcs. Azt a néhány percet is sajnálom.
2021. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is nagyon rossz, vontatott, unalmas, ráadásul borzasztó idegesítő ez az időben ugrálás. Azt sem értettem miért kell minden epizódba hányós meg szexjeleneteket rakni mikor egyik sem szolgált semmi célt a történetben. Én jobbat vártam, pedig én nem is játszottam egyik játékkal sem előtte. Kevés sorozaton szenvedtem mire végignéztem, ebből ez a 8 vagy hány rész is bőven sok volt. Nem hiszem hogy megnézem a második évadot.
2021. nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nagyon tetszett. Viszont biztos nem lesz 7 évad, szerintem 2-nél megáll sajna.
2021. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Ha azt nézzük, hogy bár mi löktük a 3-ban a sztorit egy adott irány felé: megjártuk Velent, Novigradot, Skelligét, Kaer Morhent, a banyákkal találkoztunk stb stb, amíg Cirit kerestük. Akkor talán lehet belőle 7 évad, ha ezt mind leforgatják hiszen elég sok időt foglalt magába. Azért kíváncsi vagyok rá és remélem el tudják vinni egy kicsit érdekesebb irányba a sztorit.
2021. nov. 27. 08:06
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Engem nem zavart az időben ugrálás, simán megértettem, pedig nem olvastam a könyveket. Elfogadható volt a színészi játék és a képvilág, a zene kifejezetten tetszett. Ám mindezek ellenére sem folytatom a sorozatot. Érdektelen számomra ez a világ. Inkább az urban fantasy-t szeretem, mint például Gaiman művei, Harry Potter, Végtelen történet. Ez a középkorias feeling nem jön be. A trónok harca sem tetszik egyébként. Pedig megpróbáltam megkedvelni azt is és a Vaják sorozatot is, de nem megy. Ízlések és pofonok.
2021. dec. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy kedvelni kell ezt a stílust. Nekem is csalódás volt az első évad, ahogy már kifejtettem, de én igazából olyan vagyok, hogy ha minden részlet passzol egymáshoz (a szereplők, a helyszínek, a cselekmény) és nincs benne hiba, ami nem illik oda, akkor már nem lehet rossz film. Nekem valóban kicsit elnagyolt lett a Cintra és Nilfgard közti csata, és a Cirillat megszemélyesítő színésznőt sem így képzeltem el. Akadt volna jobb választás is.. De sikerült belelesnem a második évadba, annak is az első részébe. Szerintem nem lett olyan rossz az első rész, bár Cirinek az egyértelmű megnyilvánulásai szörnyűek. De amikor Geralt harcolt a szörny ellen a végén (szándékosan nem írnám ki), na az nagyon tetszett. Az olyan volt, mint amikor a játékban Toussantban, Corvo Biancon harcoltunk a lény ellen, csak filmesítve. Az szerintem nagyon menő rész lett. De kíváncsi vagyok másik véleményére is. Hogy tetszett a második évad eddig?

(Amúgy közben megnéztem a Netflixen a "Farkas rémálma" animet és nagyon érdekes volt a Kaer Morheni csata előzménye, valóban csak most néztem meg, mert eddig az hittem, hogy csak egy gagyi mese. De jó lett volna filmben inkább.)

2021. dec. 20. 09:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!