Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Moiraine-nek már nem kellene...

Moiraine-nek már nem kellene tudnia, hogy ki a Sárkány? (lógyógyító jelenet)

Figyelt kérdés

Nekem az rémlik, hogy a könyvekben már akkor rájön, hogy Rand az, amikor a lovaikat gyógyítja. Egyedül Rand lovát nem kell meggyógyítania, mert azt Rand már meggyógyította "öntudatlanul" is a fókuszálással.

A lógyógyító jelenet benne van a sorozatban is, amikor lóról lóra jár.

Miért kellenek akkor bele azok a jelenetek, amikor Moiraine nem tudja ki a sárkány? Már rég tudnia kellene, hogy Rand 1. a jó életkorban van a Sárkányhoz, 2. úgy néz ki, mint egy aiel, 3. fókuszál (lógyógyítás).

Mi ez a bohóckodás, miért kell lebutítani a karaktert?



2021. nov. 27. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:

„Nekem az rémlik, hogy a könyvekben már akkor rájön, hogy Rand az, amikor a lovaikat gyógyítja.”


Csak egyet „gyógyít”. :)



Most gondolj bele: 2021-ben csak fehér, heteroszexuális főszereplőkkel ki mer elindítani egy nagyszabású sorozatot? (Már így is támadják a sorozatot, hogy a fehér srác lesz a főszereplő...)


Illetve még két dolog.


1. A sorozat csak a nevét használja könyveknek, így sokkal könnyebb eladni (ez történt az Alapítvány esetében is), mintha bejelentkeznek ezek az analfabéták, hogy „írtunk” egy sorozatot, adjatok pénzt.


2. Valamiért nem bíztak benne (vagy inkább eleve nem akarták), hogy egy férfira épüljön a sorozat, aki mellett a többiek csak kiegészítők (főleg az első könyv). Az egész sorozat arról szól, hogy a férfiak bénák, a nők bezzeg! Szegény Jordan pedig arról írt 15 éven keresztül, hogy együtt kell működniük.


[link]

2021. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából nekem nem lenne vele bajom, ha kibővítik vagy másra is építene. Nekem Moiraine a kedvenc karakterem, így nem bánom, ha esetleg több szerephez is jut, csak ne így. xD


Ahm...nekem is lehet vannak fura fanfikcióim a fejemben, pl. amíg olvastam az elején, addig végig Randdel shippeltem őt. De aztán Moiraine mondta, hogy soha nem feküdne le vele. :(

Gondolom a sorozat készítőinek is megvannak a saját fanfikcióik. Megértem, hogy ez sok rajongónak nem jön be, mert ahogy nézem, meg is valósítják őket.

2021. nov. 27. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:

„De aztán Moiraine mondta, hogy soha nem feküdne le vele. :(”


Azért ez „megtörtént”, hiszen M-től tudjuk: „and I will do everything short of sharing his bed to see that he gets it.” The rings had told her that that would be disaster.” :)



„Nekem Moiraine a kedvenc karakterem”


Pontosan ez a gond, mármint az, hogyha hűek maradtak volna a könyvekhez, akkor M is bőven szerepelt volna, de úgy látszik, hogy max. a wikin olvasták, hogy kb. mik is történnek a könyvekben.

2021. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg ilyesmikre költik a pénzt (íróként nem tartom semmire, de legalább elmondta): [link]


Rengeteg yt-ert is megvettek stb.


Talán inkább másra kellett volna költeni a pénzt...

2021. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hú, pedig én nem szeretem Mark Lawrence könyveit, de tiszteletem, amiért "nem tette szét a lábait" a pénzért.
2021. nov. 27. 15:12
 6/10 anonim ***** válasza:

„Hú, pedig én nem szeretem Mark Lawrence könyveit, de tiszteletem, amiért "nem tette szét a lábait" a pénzért.”


Ugyanígy vagyok én is.


Csak úgy eltűnődik az ember az ilyesmiken. Biztosan így kell eljárnia az Amazonnak, a Netflixnek, az HBO-nak stb.? Nem inkább jobb sorozatokat készíteni, mint hamis álprofilokkal, influenszerekkel próbálni lenyomni silány portékáikat a nézők torkán?


Vagy eleve felismerni, hogy például Az Idő Kerekét nem lehet feldolgozni?

2021. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ritka sajna az, amikor a képernyős formátum "hatalmasai" hagyják azt, hogy megteremtsék a saját kis világukat a tévések, ami mivel képernyőre született, funkcionál is filmként vagy sorozatként (ilyenkor meg pont a regényes adaptálása silány általában).

A legtöbb már valami adaptáció, amivel létező fanokat akarnak elhalászni.


Nagyon ritka, amikor hagynak valamit a nulláról építkezni, pedig akkor lehet létezne sok jó fantasy sorozat, csak egyszerűen nem engedik, mert vagy adaptáció vagy reboot vagy folytatás kell nekik.

Star trek vagy Buffy, mind nulláról építkezett. De ilyen, a saját lábán álló sorozatot szerintem nagy eséllyel be se rendelnének ma.

2021. nov. 27. 15:35
 8/10 A kérdező kommentje:

*Ezt csak ahhoz írom, hogy lehet a készítőknek esélye sincs máshogy kibontakozni, mert egyszerűen a saját ötleteikre nem kapnának pénzt a stúdióktól. :(

Csak akkor, ha már valami létező, nagy nevet írnak át twitter sjw kompatibilisre.

2021. nov. 27. 15:38
 9/10 anonim ***** válasza:

De amikor mindenhol azt hallani, olvasni, hogy egyre többeknek van elegük a már százszor látott dolgokból, akkor csak el kellene indulni újra egy (több) másik irányba, nem?


Itt azért már nagyon eltértünk az eredeti kérdésedtől. :)

2021. nov. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még visszatérve a kérdésedre: talán főhősünknek el is kellett fogadnia („Not ever home.”), hogy ő a DR:


He rubbed his palm over the hilt of his sword, feeling the bronze heron. My father. Home. Light, how I want to see . . . “Not home.” Someplace where there aren’t any people to hurt if I can’t stop myself. Somewhere alone. Suddenly it felt as cold as snow on the balcony. “I’m going away, but not home.” Egwene, Egwene, why did you have to be one of those . . . ? He put his arms around her, and whispered into her hair. “Not ever home.”

2021. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!