Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért akkora baj az, ha...

Miért akkora baj az, ha valaki spoilerezik?

Figyelt kérdés
Régen nem csináltak ebből ügyet, most miért lett ez ekkora probléma?

2021. nov. 29. 21:02
 1/8 A kérdező kommentje:
csak érdekel, mert régen nem volt ebből ügy, ha meséltél a barátodnak egy filmről, amit ő még nem látott.
2021. nov. 29. 21:03
 2/8 anonim válasza:
35%
unalmas az emberek szánalmas kis élete aztán kell valami izgalom. Sokaknak ez az izgalom.
2021. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha egy olyan sorozatról / filmről mesélnek nekem, ami engem a legkevésbé sem érdekel, akkor nem bánom azt sem, ha végig mondja az egész cselekményt. Úgyse nézném meg.


Viszont ha valamit szeretnék megnézni, csak nem volt időm / lehetőségem rá, akkor nem szeretem ha elmondják mi van benne, mert onnantól kezdve elvesztette a 'varázsát', értelme sincs kb megnézni, ha tudod hogy mikor mi fog történni. Lényegében ez felér annyival, mintha már megnézted volna, de nyilván más az élmény.

2021. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert elrontod ezzel az adott illető filmélményét. Anélkül is tudsz mesélni, hogy elárulnád a legfontosabb pillanatokat.
2021. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Számukra nem fog már meglepetést okozni az adott jelenet.
2021. nov. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elrontod mások szórakozását. Megfosztod attól, hogy átélje a film által tartogatott meglepetéseket, fordulatokat, rejtélyeket, vagy hogy ki a gyilkos.

Intelligens ember tud úgy beszélni a filmről, hogy a kulcs momentumokat nem árulja el. Ezért nem szeretek például a port.hu-n hozzászólásokat olvasni, mert ott nem csak azt tudod meg, hogy kinek tetszett vagy nem tetszett az adott film, de sok IQ bajnok a kelleténél több infót árul el a filmről, mint azt szerettem volna. Például , hogy a végén Ő sejtette, hogy a lány meg fog halni. Hát köszi, vagy Ő már az elején tudta, hogy a kertész a gyilkos... Köszi haver, de ezt senki nem kérdezte , de Ő bemondja. Máris jobb kedved van egy filmhez, amit még nem láttál, hogy már tudod mi lesz a vége, mert egy vad idegen korlátolt emberke már elárulta.

2021. nov. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 GyBlanka54 ***** válasza:
63%
Mert az berek szeretik az izgalmakat, a fordulatokat stb, de én úgy vagyok vele, ha lespoilereznek egy filmet, nem nagyon érdekel (mert hiába mondna azt, hogy XY meghal a végén, azt nem tudom mi van az elején meg a közepén), sőt olyan is volt már, hogy egyenesen kértem legjobb barágnőm, hogy áruljpn el 1-2 dolgot a sorpzattal kapcaolatban amit nézek, de nem volt hajlandó (szeretek bizonyos dolgokat előre tudni (hozzáteszem nem mindent)).
2021. nov. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Velem egyszer volt olyan, hogy olvastam a squid gameről a véleményeket és valaki leírta a csatanót. Mikor megnéztem a sorozatot akkor borzasztóan élvezhetetlen volt, tudtam a csatanóját a storynak. Meg még a tiktokon is csomóan spoilereztek és ez felülmulhatatlanúl idegesitő volt. Szóval ezért rossz ha spoilereznek.
2021. nov. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!