Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem sikeredett...

Csak szerintem sikeredett borzaszóra az új Szex és New York a politikai korrektség túlzása miatt?

Figyelt kérdés

SPOILER!

Imádtam az eredeti sorozatot, de a ma megjelent új évadot borzasztó volt végignézni... Carrie már nemcaak Carrie volt cisgender, Miranda már nemcsak a független vörös ügyvéd, hanem egy kínos öreg néni, aki polkorrektségből meg akar felelni a fekete jogprofesszorának, aki 20 évvel fiatalabb nála.

Lassan mindent el fog rontani ez a fertő?


2021. dec. 9. 12:29
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*Carrie már nemcsak simán Carrie volt, hanem cisgender Carrie.
2021. dec. 9. 12:29
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Egyre több film, sorozat lesz elrontva ezekkel.

Nem maga az egyenlőség téma a gond hanem az, hogy mennyire túltolva, kétségbeesve igyekeznek mindenbe bele rakni ezt a témát.

2021. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
50%

Kristálytisztán emlékszem, hogy amikor az eredeti sorozat futott először nálunk, ugyanez volt a hőbörgés miatta. Hogy mennyire nézhetetlen, konzumerista szemét ami átmossa a nézők (=nők) agyát, akik ugyanolyan buta libák lesznek a hatására, mint a szereplők.


Az a valóság, hogy öregebb vagy és nem fogadod el, hogy elment mellett a világ meg a közízlés, és helyette kitalálod, hogy NA EZ biztos agymosás és tudatos minőségrontás. Miközben dehogy, minden 15-20 évnyi tévés korszakban ugyanez a rinya megy. Ez van.

2021. dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%
Már a cisgenderekkel is baj van?? :D
2021. dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Szerintem a régi SATC is elég pc volt, de még egy emészthetőbb formában. Pl. az az alapkoncepció, hogy pár 30-as független nő férfiak nélkül boldogul a világban, promiszkuit életet él, meleg haverok társaságában, az elég liberális a konzervatív nézetekkel és életmóddal szemben. Akkor még az egész PC organikus volt, nem ilyen erőltett, és kínosan túltolt.

Sajnálom, hogy ide fajult a világ.

2021. dec. 9. 12:40
 6/29 A kérdező kommentje:

4: nem a cisgenderekkel van baj, hanem azzal, hogy meg kell nevezni valakit annak. Miért nem maradhat Carrie?


3: ezen jót nevettem, ugyanis 24 vagyok :D

2021. dec. 9. 12:41
 7/29 anonim ***** válasza:
62%

Hollywoodban már kvóta van.

"a film szereplői között legalább egy főszereplőnek vagy jelentős mellékszereplőnek valamilyen faji/etnikai kisebbségből kell származnia, a színészek minimum 30 százalékának két „alulreprezentált” kisebbségből kell kikerülniük, valamint az alkotás témája egy ilyen kisebbség valamilyen ügyével kell, hogy foglalkozzon. Alulreprezentált kisebbségnek számítanak a nők, a színes bőrűek, az LMBTQ közösség tagjai, valamint a fogyatékossággal élők."

Ezen kívül elő van írva, hogy negatív szerepben szinte csak fehér, és lehetőleg férfi legyen.

2021. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Beteg egy világban élünk.
2021. dec. 9. 15:09
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
15:06 a pontosság kedvéért az Oscar jelöléshez szabtak ilyen feltételeket.
2021. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%
Fejétől bűzlik a hal. Már nem lehet megnézni úgy egy hollywoodi szutykot sem ,hogy ne lenne benne valamelyik aberráció öncélúan, kihangsúlyozva ábrázolva, sokszor úgy, hogy teljesen irreleváns a cselekmény szempontjából. Az Oscarnál le is írták, hogy mi a minimum elvárás, de nyugodt lehetsz, az összes többi filmnél is betartják amit lehet a kvótából.
2021. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!