Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi történt 2010 után?

Mi történt 2010 után?

Figyelt kérdés

Sok egymástól független helyen olvastam (például filmek esetében),hogy a 2010 előtt készült filmek összeségében jobbak volt. Én arra tudok gondolni,hogy a PC-t nem tolták túl,de lehet tévedek.

Itt,Gyakorin is láttam ilyet,meg IMDb-n is (Pl. ott az új iCarly-nál lett előhozva.)


Nektek mi a véleményetek erről? 2010 valóban vízválasztó?


Köszi előre is a válaszokat!



2021. dec. 19. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is a számítógépen készítés lehet a dolog nyitja.

Azt tudom, hogy a filmforgatás élvezetes, lényegi része veszett ezzel el.

2021. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én a polkorrektségre gondoltam,de amúgy jogos,ebben is van ráció. A látványfilmek nagyon elszaporodtak.
2021. dec. 19. 16:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Többtényezős a dolog:


1. Franchise-osítás. A filmipar gerince, hogy mindenből végeláthatatlanul nyomatják az új részeket. Nem csak az MCU-ra gondolok, de tény, hogy az a legjobb példája. De ott a Star Wars, Transformersből is 2-3 évente kitoltak egyet, Halálos Iramban-ból spin-offokkal kitoltak hatot és be van jelentve még négy és lehetne folytatni.


2. Ami nem franchise film, az reboot, remake vagy régi rajzfilmek élőszereplős remake-je. Esetleg szükségtelen és fantáziátlan folytatás egy kult klasszikusnak.


3. Igen, ott van a PC témák egyre komolyabb erőltetése is.


4. Valóban a mai napig sokkal műbbnek hatnak a CGI jelenetek, ráadásul túl is használják, miközben a történetet és cselekményt elhanyagolják, emiatt a filmek nem emlékezetesek, gyakorlatilag csak zajként maradnak meg a nézőben és néhány nap után csak annyira emlékszik, hogy elszórakoztatta, de arra már nem, hogy mivel és hogyan is.


Abban nem vagyok biztos, hogy 2010 a vízválasztó. A filmek minőségromlása egy folyamat volt és azért ma is be-becsúszik egy-egy tényleg jó és emlékezetes film. Én inkább azt mondanám, 2009-2012 között indult meg igazán ez a folyamat és 2014-2016 körül kezdett el feltűnően kihatni a minőségre.

2021. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kifejtést! Miért éppen 2009-2012 az indulása a romlásnak? Erre kíváncsi vagyok még. Én azt érzem,hogy a 2000-res évek még jó évtized volt,persze akkor is volt szemét,de összességében nem olyan helyzet uralkodott,mint napjainkban.
2021. dec. 20. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért 2009-2012-t tekintem indulásnak, mert ez az az időszak, ami felöleli James Cameron Avatarját (történet alárendelve a CGI-nek), illetve az első Bosszúállókkal az MCU első fázisának lezárultát (franchise-osítás). Ezek elég nagy siker lettek, hogy a filmipar egésze elkezdje őket másolni. Ebben az időszakban indult meg a reboot/remake láz is, például Star Trek (2009), A Majmok Bolygója: Lázadás (2011), X-men: Az elsők (2011); Prometheus (2012).
2021. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm! Ebbe bele sem gondoltam! Szerinted mikor fog lecsengeni ez az egyhangú felállás? Nekem az a megérzésem,hogy nem most fogunk kiérni az alagútból sajnos.
2021. dec. 20. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
2016 volt még egy nagy vízválasztó, amikor az első BLM "balhé" volt, meg egy orlandói melegbár mészárlás
2021. dec. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ja meg Donald Trump megválasztása is 2016
2021. dec. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg ki ne hagyjam a nagy "me too" botrányt, az is 2015-16 tájéka, hollywoodi esetekkel. Szóvaligen, ezek az események durván eltolták a pc irányba a dolgokat
2021. dec. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem az első gondolatom a CGI fejlődése volt. Az Avatar bár 2009-es film, nagyon sok pénzt tettek a fejlesztésébe. Valószínűleg ezzel együtt a technika is fejlődhetett, új dolgokat találtak ki, amivel a következő években megalapozták az újabb és újabb masszív CGI-ra épülő filmek készítését.


Arról nem is beszélve, hogy az Avatarral bebizonyosodott, hogy van igény az ilyen filmek piacára is és azóta is kaszálnak velük.

2021. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!