Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Érdekelne mindenki véleménye…...

Érdekelne mindenki véleménye… idősek..fiatalok.. férfiak és nők! Szerintetek mitől volt ennyire sikeres a jó barátok című sorozat? Illetve milyen típusú “ barátos sorozatot” néznétek?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy elindítom a haverjaimmal az első sorozatunkat. Ami fix, hogy egy “albérletben” fog játszani… tudjatok jönnek-jönnek majd az újabb szereplők a sorozatba. De mi az amit ti vagy szerintetek a nagy többség szeretne látni ahhoz hogy ez sikeres legyen? Mindenkinek köszi előre is.

2022. jan. 5. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
"Magyarul" sitcomot akarsz csinálni? Karakteres szereplők, poénok, konfliktusok, félreértések, párok össze-vissza stb.
2022. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legnagyobb fegyvere az volt a Jóbarátoknak, hogy mindenki tud azonosulni részben vagy egészben valamelyik karakterrel.
2022. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Humort. A humort szeretik az emberek.
2022. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
+ legalább 1 szexi csaj
2022. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Folyamatos bulvárpattintás
2022. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5/5

Kifejtenéd mire gondolsz?

2022. jan. 6. 00:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a csattanós, vicces párbeszédek, az ami odaszögez.
2022. jan. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Humor, ezt nem is kell kifejteni jobban.

2. 90'-es évek. Imádom a mai világot, szeretem ahogy körülvesz a technológia, de mondjuk szívesen csöppennék a 90'-es évekbe 1-2 hétre. A Jóbarátok valamilyen szinten ezt elhozza nekem.

3. Mutatja, hogy a világban minden más mint amilyen példákat mi láttunk és mondhatni lehetetlen ott tartanunk ahol a szüleink ebbe az életkorba (pl. 25 évesen ma már ritka a saját lakás, autó és gyerek, míg régebb már a másodikat várták ilyenkor). Szóval megnyugtató ezt is látni.

4. Szereplők. Van egy csomó élethelyzet a sorozatban, és mindig van egy szituáció amit ki-ki különböző módon él meg. Érdekes elgondolkodni, hogy ki-miért teszi azt amit ha ismerjük a múltunkat. Ez akár saját kivetüléseinket is meg tudja magyarázni. Szóval a szereplők kulcsfontosságúak, és ha kezdők vagytok írásban/forgatókönyvírásban nagyon figyeljetek arra, hogy mindenkinek különböző jelleme legyen, mert nagyon hamar meglátszik, ha egy ember ír történetet, kezdő és mindenki kb. ugyanolyan kisebb reakciókülönbségekkel.

5. Amerika. Tiszta szívből utálom Amerikát, azonban a sorozat ad betekintést az ottani életbe és van ami viszont tetszik. Persze, ma már nem ér kultúrsokk senkit, mert effektív amerikai filmeken növünk fel, tudjuk mi zajlik ott, de teljesen más sorozatba nézni ezt.

Egyik kedvenc amerikai szokásom a halloween és hálaadás. Főleg az utóbbi, és amit nagyon szeretnék én is megcsinálni, mert hálásnak lenni és hálát adni bármiért lehet, ezt barátokkal tenni pedig szuper, pláne finomakat éve.

6. Mindenki más elveket vall, más dolgokat tesz. Van egy epizód is ahol Rachel mondja Phoebe-nek, hogy olyan jó, hogy vannak elvei. Ez tök jó az egészben, mert mutatja, hogy egymást ettől még el lehet és el kell fogadni. Sőt, tök jó ha valaki hisz valamiben/valakiben és ez át tudja segíteni őt nehéz időszakokon.

7. A karrier kérdésnek is sok szerepe van a sorozatba, jó, hogy mernek beszélni a pénzről és lássuk az állásinterjúkat, a munkahelyváltási problémákat.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, és még egy megjegyzés.

Valaki írta itt, hogy legyen benne egy szexi csaj. Én hatalmas Jóbarátok fan vagyok, és bármi ilyen jellegű műsort megnéznék, viszont ha beleteszel egy szexi csajt, neadjisten már a plakáton agyoncicomázva, "pasifogóan" van fenn, én nem nézném a műsort és sokan mások se. Nyilvánvalóan jeleznéd, hogy a célközönséged kanos pasik, nem sitcom rajongók.

A sorozat lényege pont az emberség, hogy lássuk egymás ügyét-baját, lássuk senki se tökéletes, vagy épp vannak nehezebb élethelyzetek benne. Ha betesztek egy bombanőt, ezt a hatását elvesztené, sőt, komplexusokat tudna okozni női nézőkbe. Mert bármit is hisztek cicababákról, és bárhogy is írnátok bele a sorozatba, biztos, hogy olyan problémái lennének ami átlagos embernek túlzás. Pl. én, aki 3 kiló felesleggel (habár szívem szerint 10-et adnék le, csak akkor jön a "csontváz, undorító, stb" megjegyzés) utálom a testemet, nem érezném jól magam olyan műsort nézve, ahol egy "jónő" azon aggódik, hogy a tökéletes testébe hány kalóriát vihet be. Vagy aki manikűr-pedikűr-kozmetikus-gyantázás mindenilyenre jár, mert átlagos ember habár szívesen menne ilyen helyekre lelke mélyén, mégis hatalmas kiadás havi szinten és nem teheti meg gyakran, vagy épp mindegyiket.

2022. jan. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Csenge020601 ***** válasza:
80%
Meg az is szerintem, hogy nem mindig vágyunk komoly, elgondolkodtató dolgokra. Ez olyan amit fáradtam bekapcsolsz, megnézed, jó kedved lesz. És nem egy film, amit egyszer megnéztél, hanem sok rész. Naponta 1-2 jól esik.
2022. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahányszor adják a Tv-ben én mindig azon a csatornán hagyom, mert imádom!!! Már van olyan rész, amit kívülről tudok:)

Életszerű, vidám, egymás támogatásáról szól, és sokszor megmutatja, hogy milyen igaz a mondás, hogy a családodat nem tudod megválogatni, de a barátaidat igen.

2022. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!