Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi van mostanában a filmekkel...

Mi van mostanában a filmekkel a TV-ben? A kevésbé fontos jelenetek kivágásával növelik a reklámok időtartamát?

Figyelt kérdés

Tegnap a Mátrix 2-t néztem, ma meg a Mátrix 3-mat nézem a Film+ -on és észrevettem, hogy bizonyos jeleneteket lerövidítettek, kivágtak a filmből. Így még jobban felgyorsult az egész és szerintem rosszabb így.


Arra akarják ösztönözni az embereket, hogy fizessenek elő Netflixre meg HBO-ra és nem utolsó sorban még több terméket vegyenek? Eddig ilyet TV-ben nem láttam, szerintem ezt 2022 kezdetével vezethették be. Ezzel még több reklámot belezsúfolnak a műsoridőbe a rövidített jelenetek miatt.


Emiatt is úgy érzem, hogy a világ egyre gyorsabb lesz. Olyan ez, mint a TikTokon meg a YouTube-os rövid videókban, hogy csak a leglényegesebb részt mutatom a videóban és az ember már pörgeti is tovább.


Valaki tudja, miért vezették be ezt a TV adásokban?



2022. jan. 7. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Most ezeket nem láttam, de korábban is volt ilyen, hogy kivágtak részeket.

A Mr. és Mrs. Smith-re emlékszem, hogy kivágták, amikor Angelina pofán vágja a fickót a telefonnal, de ezt azért csinálták, hogy a korhatáros karika fiatalabb legyen, meg hogy nemtom hány óra előtt ilyet nem lehetett mutatni vagy mi.

2022. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez már jó ideje így van, szinte minden filmet megvágnak, ez nem újkeletű dolog.
2022. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Régóta vágják a filmeket a tv-hez igazítva. Akár a játékidő csökkentése miatt, akár a korhatárbesorolás miatt kivágnak belőle jeleneteket.
2022. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Megvágott film, átvágott néző" címmel találtam erről egy 2007-es cikket.

Semmi köze nincs a Netflix-hez, meg a YouTube-hoz, kicsit túlgondoltad ezt a szálat.

2022. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, most nézem, hogy 12-es karika volt kirakva rá. Pedig a Mátrixok alapból 16 karikások. És valóban a durva jeleneteket vágták ki belőle.
2022. jan. 7. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Az hülyeség, hogy a filmet vágják a reklám javára. Nem. A film teljes leadásával is lehetne több reklám. De már a 3-as kolléga megadta a választ. Én csak annyit tennék hozzá, hogy jó lenne, ha feltüntetnék, mit is látunk. Ha rendezői változatot adnának, azt gondolom úgy is írnák, úgy lenne az ajánlójában... De tévében még nem láttam olyat, hogy "Mátrix - Gyerekbarát verzió". Pedig jelölhetnék.
2022. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6-os, igen az lenne a jó a nézőnek, de lehet valakiket ez zavar és el is kapcsolnának. Így az üzletnek árt.
2022. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért a reklámnak is van köze hozzá, nem lehet azt állítani, hogy nincs.


Néha idegesítő amikor észreveszem, hogy valami hiányzik....


képzeld még a reszkessetek betörőkből is kivágtak

2022. jan. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8, melyik jelelenet(ek)et?
2022. jan. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A reklámnak nem sok kóze van hozzá, hiszen 3 órás filmeket is le szoktak adni 4+ óra alatt a reklámok miatt.
2022. jan. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!