Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Marvel vagy Star Wars?

Marvel vagy Star Wars?

Figyelt kérdés
Melyiket szeretitek jobban a kettő közül?

2022. jan. 26. 17:40
A kérdező szavazást indított:
Star Wars
Marvel
42 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy indoklást is szívesen olvasnék :)
2022. jan. 26. 18:02
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

A Marvelben rengeteg a fehér feminista troll, mint Brie Larson, plusz kamu diverzitást propagál, mert pl. Wakandában sem élnek se latinok, se ázsiaiak, ami szerintem egy elég komoly mikroagresszió.


Szóval inkább Star wars, ahol valódi diverzitás van és vannak erős fekete karakterek és a színésznők se feminista, transzfób trollok.


De egyiket se nézem, mert a sztorik nem érdekelnek, csak a színészek és politikai légkörük alapján a star warst preferálnám, de nem teszem, mert nem szeretem a scifit.

2022. jan. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

2, Mélységesen szomorú élet kell ahhoz hogy két franchise összevetésénél a legelső és a legfontosabb (és szinte az EGYETLEN) szempontod ez legyen..


Amúgy nekem Star Wars, de hogy konkrétan miért, az jó kérdés.

Talán leginkább azért, mert én a prequel trilógia idején voltam gyerek, a Marvel univerzum meg akkor még létezett (bár már léteztek Marvel filmek, a Pókembereket pl imádtam/imádom a mai napig, a Sam Raimiseket), szóval emiatt nagyobb kötődés alakult ki a Star Wars iránt.


Ha mai fejjel belegondolok, talán a Marvel nekem túl "gyerekes" sok helyen (nem feltétlenül a sztorikra gondolok, hanem magára az "atmoszférára" ami belengi az univerzumot, tudom hogy hülyén hangzik de nem tudom jobban megfogalmazni)


+ Egyszerűen maga az univerzum nekem sokkal érdekesebb, egyszerűen izgalmasabb óriási űrflottákat, óriási hadseregeket, és jediket-sitheket nézni, mint azt, ahogy néhány szuperképességgel bíró emberke harcol New Yorkban (persze, nem minden Marvel alkotás ilyen nyilván, ott is van hogy seregek harcolnak, ott is van hogy idegen bolygókon vannak, de én most általánosságban beszélek).

2022. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
A kettő azért iszonyatosan messze van egymástól minden tekintetben, témakör, mennyiség stb. Nagyon más világok.
2022. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De mindkettő a Disney zászlóshajója így gondoltam helytálló az összehasonlítás.
2022. jan. 26. 22:30
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Na megjött már a Brie Larson gyűlölő emberke is, akinek az egész életét az az egy szem színésznő egy darab félreértett mondata iránti beteges gyűlölet teszi ki. Eleve rohadtul nem Brie Larson a legfontosabb a Marvel filmekben, kettő filmben volt benne össz-vissz a huszon akármennyiből, emellett a karaktere (aki egy a százból) pont nem feminista, csak sima női szuperhős - de persze az egész marvel tré mert "fujjbrielarszon". Azért remélem nem fajult odáig a gyűlöleted egy random színésznő iránt hogy a kinyomtatott fotóját darts táblának használod...

Mindettől függetlenül az jogos hogy a Marvel sztorija túlságosan polkorrekt, de nem csak ez vele a bajom. Újabban teljesen értelmetlen, ostoba filmeket és sorozatokat csinálnak, amit felépítettek most tudatosan rombolják le. Az első kb. 20 film nagy átlagban nagyon jó volt. Onnantól meg elképesztő a minőségi romlás. Mostani kreálmányaik a rettenetes DC produktumokra hajaznak mint a Batman vs Superman vagy az Suicide Squad.

Viszont ha csak az első 20 filmet néznék a Marvelből, még akkor is a Star Wars-ra adnám a voksom ebben a kérdésben. Egyszerűen sokkal jobb, érdekesebb, komplexebb, mélyebb az a világ. Hozzátéve hogy az sem tökéletes, voltak ott is bőven mellényúlások, lásd 7-8-9. rész vagy a Resistance nevű animációs förtelem, de ha ezektől elvonatkoztatunk, az olyan produktumok mint a Birodalom visszavág, a Sithek bosszúja, a Klónok háborúja sorozat, vagy a Mandalorian, azok olyan szinteket ütöttek meg, ahová a Marvel sosem fog felérni. Egyszerűen nem egy súlycsoport, hiába hoznak jelen pillanatban a Marvel filmjei pénzügyileg többet a konyhára. Az csak egy dolog.

2022. jan. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Tökéletesen egyetértek :)
2022. jan. 27. 21:22
 8/9 Hintalow ***** válasza:
49%
Csak és kizárólag Warhammer 40K, szeretem ha pusztulnak az ártatlanok, meg úgy általában egész bolygók "ha a miénk nem lehet, másé sem legyen" alapon :)
2022. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Star Wars. Ezen nincs is mit gondolkodnom.
2022. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!