Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A my pride (vagy ahogy a...

Balasa Bence kérdése:

A my pride (vagy ahogy a magyar fülnek szebb "falkám" című animációs sorozat nem más, mint az oroszlánkirály 18+ - os változata?

Figyelt kérdés

Külsőre tényleg emlékeztet a rajzfilmre, de itt dalolás helyett vér, és halál van.


Gyerekként én is sírtam Mufasza halálakor, most, 19 évesen ettől a jelenetsortól végigfutott a hideg a hátamon:

[link]

0:00-0:42


és egy bizonyos kép a jelenetben 0:40-41 - nél, az a mosoly...


Szimpatikus volt nekem ez az oroszlán, kár, hogy rögtön az első részben így végezte.

[link]



Mivel 2021-es alkotás, muszáj a cselekménybe beleírni egy dolgot, amitől hányingerem van, de ettől eltekintve jó kis sorozatnak tartom, itt legalább valamennyire hitelesen mutatják be, hogy milyen egy oroszlánfalka élete.

A rajzok a legtöbb esetben nagyon szépek, kicsit az állatok arcát lehetett volna jobban megcsinálni, és én inkább minden karakteremnek afrikai nevet adtam volna az angol helyett (Fire, nothing, ghost...ugyanezeket a szavakat le lehetett volna fordítani valamilyen afrikai nyelvre).



2022. febr. 2. 10:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés lemaradt:

Ha a készítők tényleg a rajzfilmből merítettek ihletet, akkor Miki egérke miért nem perelte le róluk a gatyát is?

2022. febr. 2. 10:34
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Ez annyira béna, hogy animációban még a Szegény Peti nagymamája is messze megveri. Attól nem lesz valami rajzfilm, hogy egy statikus képen 5 másodpercenként mozdítanak egyet a szereplők szemén vagy a száján.

A sztori meg kb 10 éves kor alatt élvezhető csak. Viszont a gore megvalósítás miatt nekik se jó.

Szóval ez egy értelmezhetetlen alkotás.

2022. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez inkább mozgó képek sokasága nem 0edig egy nagy animáció. Én is tudok animálni és sokkal jobban. Az alaptörtenetnrk azt hiszem nincs köze az oroszlán királyhoz, és sztori se 18+ csak a kivitelezés miatt.
2022. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"a sztori se 18+ csak a kivitelezés miatt."


Na meg azért, ami a 7 epizódban derül ki az egyik szereplőről, és aminek semmi értelme nincs.

2022. febr. 2. 16:07
 5/13 anonim ***** válasza:

4

Mi derül ki? Már érdekel elmondod?

2022. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha még nem láttad végig, akkor nem lövöm le (kivéve, ha te is úgy kezeled, mint én).
2022. febr. 2. 21:56
 7/13 anonim ***** válasza:

6

Privátban se írod meg? Ügy senki nem látja csak én.

2022. febr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
megírtam.
2022. febr. 3. 10:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem olyan szörnyű, mint aminek az előző leírja.

Sok munka volt vele, és nem csak a szájuk mozog 5 másodpercenként.

Lehet megihlette az alkotókat Az oroszlánkirály, de én nem vettem észre benne sok hasonlóságot:)

2022. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És ha csak ihletet merít valaki egy könyvből, képregényből, filmből, rajzfilmből, a saját alkotásához, akkor a forrás tulajdonosa nem perelheti be a készítőt?


Erre vonatkozik a második kérdésem ami a sorozat nézése közben eszembe jutott.

2022. febr. 3. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!