Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Encanto-t magyarul vagy...

Az Encanto-t magyarul vagy angolul érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

Már régóta tervezem megnézni, de úgy alakul, hogy jövő héten tudnék elmenni moziba. Viszont két érv miatt vacillálok a nyelvek miatt:

- A meséket imádom magyarul nézni, mert az számomra sokkal lazább, sokkal inkább el tudom magam engedni, és általánosságban talán elmondható, hogy a Disney meséket szépen szinkronizálják itthon.

- Azonban rengetegszer szembejött velem a mesében lévő "we don't talk about bruno" dala, és el sem tudom képzelni, hogy ezt jól szinkronizálják, énekeljék az eredeti nyelvvel szemben.


Aki látta magyarul, az csalódott?



2022. febr. 5. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően szerintem a szinkront és az az énekhangokat elég jól eltalálták, viszont értelemszerűen mivel nem lehetett szóról-szóra fordítani a dalokat, hogy megmaradjanak a rímek, így sajnos sok helyen más értelmet nyer a szöveg. Van ahol jelen idő helyett múlt idő, van ahol kérdés helyett kijelentés, stb. Ha nem hallottad mindegyik dalt angolul, akkor teljesen megállják a helyüket a dalok magyarul is. Más esetben viszont fura lesz. Ha szereted a meséket magyarul, akkor válaszd a magyar vetítést, a dalokat meg max utána otthon meghallgatod angolul. Legalább a rejtett utalásokat is könnyebben észreveszed a film után. De egyébként Youtubeon megtalálhatóak a dalok magyarul is ha érdekel (igaz csak mozis felvétellel). Viszont a kommenteket ne nagyon olvasgasd, mert a legtöbben már a film után írták a véleményüket, így lelőhetnek pár dolgot a meséből. Nem mintha a Disney mesék tele lennének csavarokkal :)
2022. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam megnézni magyarul, de miután hallottam belőle a magyar dalokat gondolkodás nélkül angolul méztem meg inkább. Hála a TikToknak mire oda jutottam, hogy megnézzem, az összes dalt hallottam már belőle természetesen angolul. Esetleg ha lehet még a feliratosat ajánlanám, de sokminden apró részletet hagytam ki én is mert nem olyan tökéletes sajnos az angolom.
2022. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon jó magyarul is. Engem a let it go/legyen hó se zavart
2022. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!